Riedlentės ratukai
Riedlentės ratai yra svarbi jūsų įrangos dalis
Riedlentės ratai yra nedidelė, bet svarbi riedlentės dalis. Jie daro įtaką visai važiavimo patirčiai, todėl net ir nedideli naudojamų ratukų tipų pakeitimai gali turėti didelę įtaką jūsų važiavimo pojūčiui.
Riedlentės ratukai būna įvairių dydžių, kietumo ir dizaino. Tačiau jie gaminami iš tos pačios medžiagos. Visi šiuolaikiniai riedlentėms skirti ratukai gaminami iš poliuretano (PU), kuris užtikrina daug didesnį patvarumą ir sukibimą nei anksčiau naudotos medžiagos.
Priklausomai nuo jūsų važinėjimo stiliaus ir kaip dažnai važinėjate, riedlenčių ratukus gali tekti keisti kas kelis mėnesius. Taip yra todėl, kad jie gali lengvai susidėvėti ir sugesti naudojimo metu.
Riedlenčių ratukų savybės
Dvi pagrindinės riedlentės ratukų charakteristikos yra dydis ir kietmetris.
Ratukų dydis matuojamas skersmeniu (mm) ir turi įtakos riedlentės greičiui bei valdymui. Didesni riedlentės ratai paprastai yra greitesni, bet mažiau manevringi. Mažesni riedlentės ratukai, priešingai, paprastai yra lengviau manevruojami ir valdomi, bet ne tokie greiti.
Ratuko kietumas žymimas skaitmeniniu įvertinimu ir raide A. Kuo didesnis įvertinimas, tuo kietesni ratukai. Durometras turi įtakos ratų patvarumui, sukibimui su keliu ir amortizacijai.
Tačiau tai ne tik techninės specifikacijos. Riedlentės ratų galima įsigyti įvairiausių spalvų ir dizainų, todėl tai puikus būdas pritaikyti ir suasmeninti savo lentą.
Kokius riedlentės ratus turėčiau įsigyti?
Riedlentės ratai priklauso nuo asmeninių pageidavimų, tačiau yra kelios taisyklės. Apskritai riedlentės ratus turėtumėte įsigyti atsižvelgdami į savo važiavimo stilių.
Jei esate techniškas gatvės riedlentininkas, jums gali labiau patikti maži, kieti riedlentės ratai. Mažesni ratukai yra lengvesni, todėl juos lengviau pakelti nuo žemės ir atlikti flip triukus. Kai kurie vert ir bowl riedlentininkai taip pat renkasi kietus ratus. Tačiau jie paprastai būna didesni ir platesni, kad užtikrintų didesnį stabilumą, greitį ir sukibimą su paviršiumi.
Jei labiau mėgstate su lenta plaukioti, turėtumėte rinktis minkštus riedlentės ratukus. Minkštesniais ratukais važiuosite sklandžiau, nes jie geriau sugeria paviršiaus vibraciją. Todėl nejausite kiekvieno kelio akmenuko.
Vis dar nežinote, kokius riedlentės ratukus turėtumėte įsigyti? Tuomet peržiūrėkite mūsų riedlentės ratukų vadovą, kuriame rasite daugiau informacijos apie skirtingus ratukų dydžius ir kietumą.