Hidrokostiumai
Vandens kostiumai - ką reikia žinoti
Vandens kostiumai - tai prigludę drabužiai, pagaminti iš elastingos gumos medžiagos, vadinamos neoprenu. Jie yra specialiai pagaminti taip, kad apsaugotų nuo vandens poveikio. Tačiau hidrokostiumai taip pat apsaugo nuo saulės ir saugo odą nuo įbrėžimų ir trinties.
Kaip veikia hidrokostiumas? Priešingai populiariam įsitikinimui, hidrokostiumai iš tikrųjų nėra atsparūs vandeniui. Vietoj to, jie tik praleidžia ploną vandens sluoksnį į kostiumo vidų, kurį sušildo jūsų kūnas. Tai užtikrina izoliaciją nuo vandens ir oro temperatūros. Neopreno storis ir kokybė taip pat yra svarbūs veiksniai, lemiantys hidrokostiumo šiltumą.
Drėgnųjų kostiumų būna įvairių stilių su skirtingo ilgio rankovėmis, užtrauktukais ir siūlėmis. Be to, galite rasti moteriškų, vyriškų ir vaikiškų hidrokostiumų, kuriuose atsižvelgiama į skirtingus kūno tipus.
Kaip išsirinkti hidrokostiumą?
Svarbiausi veiksniai renkantis hidrokostiumą yra sporto šaka, kuriai naudosite hidrokostiumą, vandens temperatūra ir užtrauktuko vieta. Tiek hidrokostiumo tipas, tiek storis priklauso nuo vandens temperatūros ir vandens sporto šakos. Jei užsiimate įvairiomis vėjo sporto šakomis arba planuojate užsiimti vandens sportu esant žemai temperatūrai, rinkitės 4 mm ar storesnį šalto vandens hidrokostiumą. Tokiais atvejais taip pat turėtumėte teikti pirmenybę pilnos komplektacijos hidrokostiumams arba hidrokostiumams su gobtuvu visam kūnui.
Šiltesnio vandens sąlygomis rinkitės hidrokostiumą trumpomis rankovėmis, pavyzdžiui, springsuit arba pure shorty, arba Long John, jei jums reikia nuolat naudoti rankas. Kalbant apie užtrauktukų išdėstymą, rinkitės krūtinės užtrauktukus, jei vandens temperatūra yra žemesnė ir keliami didžiausi našumo reikalavimai. Taip yra todėl, kad jie paprastai praleidžia mažiau vandens nei nugaros ar priekiniai užtrauktukai. Vienintelis neigiamas aspektas yra tas, kad į kostiumą įlipti yra šiek tiek sudėtingiau. Tačiau kai prie to priprasite, niekada nebesugrįšite atgal. Be to, nepamirškite rinktis hidrokostiumą pagal savo lytį, ūgį ir amžių - pastarąjį ypač jei perkate vaikišką hidrokostiumą.
Gerai prižiūrėkite savo hidrokostiumą
Jei gerai prižiūrėsite savo hidrokostiumą, galėsite jį naudoti daugelį metų. Yra keletas paprastų patarimų, kaip prailginti kostiumo tarnavimo laiką. Vienas iš paprasčiausių būdų - būti itin atsargiems vilkint ir nusiimant hidrokostiumą. Jei pernelyg stipriai vilkėsite hidrokostiumą, gali suplyšti tinklelis, pamušalas ar siūlės.
Kitas svarbus aspektas, galintis prailginti hidrokostiumo ilgaamžiškumą, yra laikymas. Nepamirškite visada laikyti kostiumą atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių ir aukštos temperatūros. Kad įsitikintumėte, jog kostiumas džiūsta tinkamai, džiovinkite jį dviem etapais. Pirmiausia pakabinkite jį ant plastikinės arba nemetalinės pakabos išvirkščia puse į išorę, o po to padarykite tą patį, bet išvirkščia puse į dešinę.
Daugiau informacijos apie tai, kaip išsirinkti hidrokostiumą, rasite mūsų išsamiame hidrokostiumo pirkimo vadove.