Jėgos aitvarų įrangos pirkimas
Svarbiausia jėgos aitvarų sporto įranga yra jėgos aitvaras ir pats aitvaras. Čia rasite naudingos informacijos, kai priimsite sprendimą dėl kurio nors iš jų.
1. Aitvaras
Aitvarai skiriasi savo forma, dydžiu ir konstrukcija. Pagrindiniai tipai yra Bow aitvarai, Delta aitvarai, C aitvarai ir hibridiniai aitvarai. Kiekvienas iš jų pasižymi specifinėmis savybėmis, todėl tinka skirtingoms sąlygoms. Svarbu ištirti vėjo sąlygas toje vietoje, kur planuojate plaukioti jėgos aitvarais, nes vėjo stiprumas aitvarams yra labai svarbus veiksnys. Pavyzdžiui, didesni aitvarai geriau tinka esant silpnesniam vėjui, o mažesni - esant stipresniam vėjui.
Žemiau esančioje diagramoje yra du terminai, kuriuos gana svarbu paaiškinti ir suprasti, nes jie sukuria vieną iš esminių šių aitvarų skirtumų.
Uodega - tai prie priekinio (priekinio) aitvaro krašto pritvirtintų lynų sistema. Tos linijos gali būti išdėstytos skirtingai, priklausomai nuo aitvaro. Prie priekinio aitvaro krašto jis atrodo kaip voratinklis, o paskui susitelkia į vieną liniją, prie kurios prijungiamos linijos iš juostos. Iš esmės trosas yra sistema, leidžianti geriau kontroliuoti aitvarą, konkrečiai - aitvaro galios padidėjimą. Pavyzdžiui, C aitvarai be tilto turi sprogstamąjį galios padidėjimą, kuris leidžia atlikti daugiau galios posūkių ir kilpų, tačiau jiems valdyti reikia daugiau įgūdžių.
Tuomet "bridle" yra sistema, leidžianti pasiekti didesnį galios sumažinimo laipsnį, palyginti su C aitvaro forma. Mažinti galią reiškia, kad aitvaras tampa plokštesnis, todėl mažiau jo paviršiaus atsitrenkia į vėją, todėl sumažėja traukos jėga.
2. Baras ir virvės
Tarp jūsų ir aitvaro turi būti baras ir virvės, kad galėtumėte valdyti aitvarą. Turite dėvėti aitvaro diržą, kurį prijungiate prie ant juostos esančios viščiuko kilpos. Tokiu būdu taip pat prisijungiate prie linijų. Kai visa tai atliksite, pradėsite valdyti juostą, virves ("savo vairą") ir aitvarą.
Baras ir linijos padeda valdyti aitvarą, daryti posūkius, didinti arba mažinti greitį. Yra daugybė barų ir linijų konfigūracijos variantų, tačiau viena iš labiausiai paplitusių konfigūracijų yra 4 linijų baras. Šioje konfigūracijoje dvi centre esančios linijos yra sujungtos su priekine briauna per depower sistemą. Kitos dvi linijos, pritvirtintos abiejuose juostos galuose, yra sujungtos su dviem sparnų galais, kurie padeda valdyti aitvarą ir suteikia galimybę valdyti jėgos aitvarą ir valdyti jėgos aitvarą. Šios linijos paprastai žymimos spalvomis ir mazgais, suderintais su juostos antgalių linijomis, kad būtų lengva teisingai sujungti.
Jei pažvelgsime iš arčiau, vien tik į barą, priklausomai nuo gamintojo, taip pat yra daugybė konfigūracijų. Dažniausiai skiriamos "virš juostos esanti apdailos sistema" ir "po juosta esanti apdailos sistema". Pirmuoju atveju turite daugiau judėjimo laisvės, tačiau gali būti šiek tiek sunkiau pasiekti nuleidžiamąją dalį. Antruoju atveju lengviau prieiti, nes nuleidžiamoji dalis yra arčiau jūsų, tačiau ją pasiekti gali būti sudėtinga.
Svarbu paminėti, kad, nusprendę keisti lynus, visada turėtumėte įsitikinti, kad įsigijote tinkamo ilgio lynus, tinkančius konkrečiam jūsų aitvaro modeliui, nes trumpesni ar ilgesni lynai gali pakenkti jūsų įpratusiam aitvaro valdymui.
3. Aitvaras
Dar viena būtina jėgos aitvarų sporto priemonė yra jūsų jėgos aitvaras. Kaip ir daugelyje kitų lentų sporto šakų, kalbant apie jėgos aitvarus, yra keli pagrindiniai dalykai:
- Forma: Lenta gali būti dviejų galų (simetriška priekyje ir gale) arba krypties (banglentė). Be to, gali būti kvadratinės arba apvalesnės formos. Kvadratinės formos tinka, kai reikia važiuoti pakraščiais, prieš vėją ir pop, o apvalesnių formų lentos tinka karvingui ir leidžia sklandžiau nusileisti.
- Rokeris : Rokeris - tai lentos išlenkimas nuo galo iki galo. Kuo daugiau rockerio (kuo labiau išlenkta jūsų lenta), tuo geriau ji šokinėja. Tačiau plokštesnės lentos geriau tinka kraštams.
- Įgaubtumas: Įgaubtumas (lentos išlenkimas tarp šoninių briaunų) suteikia važiavimui švelnumo, o nusileidimai tampa minkštesni.
- Plunksnos: Galite rinktis, ar važiuoti su pelekais, ar be pelekų. Jei renkatės su pelekais, nepamirškite, kad didesni pelekai suteikia daugiau stabilumo drumzliname vandenyje ir važiuojant pakraščiu, taip pat palengvina judėjimą prieš vėją. Su mažesniais pelekais geriau sklandžiai slysti vandens paviršiumi.
- Dydis: Skirtingų prekės ženklų pelekai yra skirtingo dydžio. Paprastai lentos dydis priklauso nuo jūsų svorio ir įgūdžių lygio. Lenta turėtų būti pakankamai didelė, kad išlaikytų jūsų svorį ir neleistų jums plūduriuoti, kai jėgos aitvaras yra varomas. Pradedantiesiems vertėtų rinktis šiek tiek didesnę lentą, nes ji padidins jūsų plūdrumą. Vėliau galėsite pereiti prie trumpesnės lentos, kai jausitės patogiau ir įgysite įgūdžių, kad galėtumėte lengvai skraidyti ir pradėti jėgos aitvarų sportą.
4. Ar esate pradedantysis?
Jei esate pradedantysis jėgos aitvarų sporto specialistas, įsitikinkite, kad:
- Pasirinkite jums tinkamą aitvarą su gera galia.
- Įsigykite apsaugos priemones (šalmą, apsauginį peilį ir galbūt smūginę liemenę).
- Išklausykite įvadinį jėgos aitvarų sporto kursą (visuomet pravartu surengti kelis užsiėmimus su instruktoriumi).
- Susiraskite bendražygį, su draugu jėgos aitvarais plaukioti saugiau ir smagiau.