Kaip išsirinkti riedučius
Pastaruoju metu riedlentės, arba blading, vėl grįžta. Laikui bėgant ratukų tipų daugėjo ir jie labai evoliucionavo. Todėl pateikiame, kaip išsirinkti skirtingų formų, dydžių ir medžiagų riedučius.
1. Skersmuo
Rinkoje galima pamatyti ratlankių, kurių skersmuo svyruoja nuo 55 mm iki 125 mm. Kiekvienas dydis turi savo privalumų ir trūkumų. Dideli ratai paprastai gali suteikti daugiau greičio, patogumo ir sukibimo, o mažesniems ratams teikiama pirmenybė, kai siekiate kontrolės ir stabilumo.
Šiuo atveju svarbu apsvarstyti ir įsitikinti, kad nauji ratai, kuriuos įsigyjate, yra suderinami su jūsų rėmo komplektacija.
2. Profilis
Kitas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, yra ratų forma arba jų profilis. Priklausomai nuo to profilio jūsų riedžiai vėlgi tarnaus skirtingiems tikslams. Plokštesni ratukai yra stabilesni ir labiau valdomi, o plonesni užtikrina greitesnį riedėjimą.
Atkreipkite dėmesį! Nemaišykite skirtingo profilio ratukų, nes rezultatas bus sunkiai balansuojanti ir tiesiai riedanti čiuožykla.
3. Medžiaga
Riedlentės ratai gaminami iš uretano, o jo kokybė ir koncentracija gali skirtis. Tai turi įtakos tam, ar jie yra minkšti, ar kieti, išreiškiama skaičiumi nuo 75 iki 100(110), po kurio rašoma raidė "A".
Kuo minkštesnis ratas - tuo mažesnis skaičius, o atvirkščiai, kietesni ratai gavo didesnį skaičių. Rato kokybė ir jo medžiaga turi didelę įtaką važiavimo patirčiai, todėl tai vienas iš dalykų, į kuriuos tikrai turėtumėte atkreipti dėmesį.
4. Ratų stebulė
Stebulė yra jūsų ratų "ratlankis". Kaip ir automobiliuose, dėl mažesnės stebulės ratas yra patogesnis ir geriau sukimba. Tačiau tai taip pat reiškia mažesnį greitį ir didesnį svorį.
Rato stebulės konstrukcija taip pat turi įtakos ratų eksploatacinėms savybėms. Tvirtesnė, disko pavidalo stebulė reiškia geresnę reakciją ir apkrovos atramą, tačiau dėl to ją taip pat labiau veikia vibracijos.