Geriausių pradedančiųjų riedučių pirkimas
Ieškant tobulų riedučių pradedantiesiems, pirmenybė teikiama patogumui ir stabilumui, kad čiuožimas būtų malonus. Norėdami padėti jums išsiaiškinti daugybę pasirinkimų, parengėme šį vadovą, kuriame pateikiame svarbiausias rekomendacijas, kaip išsirinkti pirmąją riedučių porą. Šiame vadove pateikiama visa jums reikalinga informacija.
Apžvalga
Kaip išsirinkti riedučius pradedantiesiems?
- Batai
- Plokštelė / vežimėlis
- Ratai
- Kojų pirštų ribotuvas
Pradedančiajam svarbu įsigyti patogių riedučių porą, kad mokydamasis neprarastų kantrybės. Apsvarstykite galimybę rinktis riedučius su minkštesniais ratukais, nes jie sugeria paviršiaus vibracijas, todėl juos lengviau valdyti. Be to, nepamirškite, kad didesni ratai gali apsunkinti riedučių valdymą. Rinkitės riedučius su didele atrama čiurnai, putplasčio įdėklais ir minkštais ratukais, kurių dydis jums puikiai tinka.
Turėdami šias savybes, būsite pasirengę pradėti važinėti keturračiais kaip profesionalai:
- Kulkšnies atrama: Aukštas batas užtikrina geresnę kulkšnies atramą ir stabilumą, o tai labai svarbu pradedantiesiems.
- Patogūs įdėklai: Ieškokite riedučių su paminkštintais putplasčio įdėklais, kad būtų patogu juos naudoti.
- Ratukai: Minkšti ratukai (paprastai apie 78A-85A kietumo) užtikrina geresnį sukibimą ir sklandesnį važiavimą, todėl puikiai tinka pradedantiesiems. Nuo 54-62 mm skersmens ratukai bus puiki pradžia, kuo mažesni ratukai, tuo lengviau juos valdyti.
- Kojų pirštų ribotuvas: tvirtas kojų pirštų ribotuvas yra būtinas saugumui ir valdymui.
Jei norite pamatyti visą mūsų pradedančiųjų riedučių asortimentą, galite sekti toliau pateiktą nuorodą ir filtruoti mūsų pasirinkimą pagal "įgūdžių lygį":
Kaip nustatyti pradedančiųjų riedučių dydį?
Rasti tinkamo dydžio riedučius ne visada taip paprasta, kaip pasirinkti pagal batų dydį. Skirtingų modelių ir prekės ženklų riedučių dydžiai gali skirtis, todėl prieš renkantis dydį būtina tiksliai išmatuoti pėdą. Tai padarę galėsite palyginti tikslius pėdos matmenis su konkretaus riedlentės modelio dydžio lentele.
Jei esate tarp skirtingų dydžių, rinkitės didesnį dydį, o jei riedlentes perkate vaikams, taip pat rekomenduojama padidinti dydį, kad pėdos per greitai neišaugtų iš riedlenčių.
Atlikite šiuos veiksmus, kad tiksliai išmatuotumėte pėdą:
- Atsistokite ant tvirto, lygaus paviršiaus.
- Apsimaukite kojines, su kuriomis važinėsite riedučiais.
- Padėkite popieriaus lapą prie sienos.
- Atsistokite kulnu į sieną, o pėda lygiai ant popieriaus.
- Ant popieriaus lapo pažymėkite ilgiausio kojos piršto galą.
- Išmatuokite atstumą nuo sienos arba popieriaus krašto iki savo žymės.
- Išmatuokite abi pėdas ir rinkdamiesi čiuožyklų dydį naudokite didesnį matmenį.
Laikydamiesi šių veiksmų užtikrinsite, kad jūsų pačiūžos puikiai tiks, todėl čiuožti bus patogu ir malonu.
Kaip turi tikti riedučiai?
Riedlentės turi gerai apgaubti pėdą ir nesukelti diskomforto. Netinkamai prigludę riedučiai gali kelti diskomfortą ir sukelti traumų. Pradedantieji turėtų įsigyti riedučius, kurie efektyviai palaiko kulkšnis ir turi saugius raištelius, tvirtai apjuosiančius batą aplink kulkšnį.
Į šiuos veiksnius atsižvelkite bandydami pirmąją riedučių porą:
- Įsigijimo laikotarpis: Paprastai prireikia šiek tiek laiko, kol nauja riedučių pora prigis. Jei įsigysite riedučius su putomis paminkštintais įdėklais, jie turėtų būti patogūs beveik iš karto.
- Vieta pirštams: Jūsų kojų pirštai turėtų būti arti riedučių galo, tačiau jie neturėtų liesti nosies. Turėtų būti pakankamai erdvės, kad galėtumėte šiek tiek kilstelėti kojų pirštus.
- Šlaunų atrama: Čiuožyklės turėtų atremti kulkšnis į šonus, o kelius ir kulkšnis turėtų būti galima sulenkti į priekį.
- Raišteliai: Svarstyklių raištelių raštai yra savarankiškas mokslas. Kaip pradedančiajam užtenka žinoti, kad raištelius turėtumėte užveržti tvirtai, bet ne taip stipriai, kad jie sukeltų diskomfortą.
Kas yra riedučių pirštų stabdžiai
Pirštų stabdžiai ant riedučių yra esminiai komponentai, suteikiantys galimybę sustoti ir kontroliuoti greitį. Jie yra kiekvieno riedučio priekyje ir naudojami atliekant įvairius stabdymo būdus, nes sukuria trintį su žeme. Pirštų stabdžiai taip pat padeda atlikti tam tikrus manevrus, pavyzdžiui, apsisukimus ir apsisukimus, suteikdami papildomą kontrolę ir stabilumą, panašiai kaip dailiojo čiuožimo riedlenčių pirštų kėlikliai.
Jie labai svarbūs saugumui, nes leidžia čiuožėjams vaikščioti priekine koja, kad jie galėtų eiti laiptais arba ant paviršių, ant kurių negalima riedėti. Apskritai pirštų antgaliai yra esminė riedučių savybė, gerinanti riedutininkų našumą ir saugumą.
Čia turime didelį pasirinkimą:
Kaip stabdyti riedučius
Stabdymas yra svarbus pradedančiųjų keturračių riedlenčių riedėjimo aspektas, o stabdymo būdai gali būti įvairūs. Pradedant važiuoti riedučiais, daugiausia dėmesio turėtumėte skirti mokymuisi efektyviai stabdyti.
Svarbiausia stabdymo technika yra t-stop, kai vieną koją tempiate už savęs 90 laipsnių kampu kitos riedlentės atžvilgiu. Labai svarbu šią techniką atlikti taip, kad trintį sukeltų du išorinio, o ne vidinio krašto ratukai. Stabdymas išoriniais ratukais yra daug sklandesnis nei stabdymas vidiniais ratukais atliekant T-stop.
Kai pereisite į kitą lygį, išmoksite sustoti pasisukę 180 laipsnių kampu, kad galėtumėte riedėti atgal, ir tada pasilenkti į priekį, stabdydami pirštais. To ir dar daugiau sužinosite čia:
Kokių apsaugos priemonių reikia važinėjant riedučiais?
Važinėjant riedučiais būtina dėvėti apsaugines priemones, kad užtikrintumėte savo saugumą. Pateikiame sąrašą apsaugos priemonių, kurių reikia prieš išvykstant į naujus riedučių nuotykius:
- Šalmas: Kad galva būtų apsaugota nuo rimtų sužalojimų, būtina dėvėti gerai prigludusį šalmą.
- Riešų apsaugos: Tai padeda išvengti riešo traumų, nes suteikia atramą ir amortizuoja kritimo atveju.
- Kelių apsaugos: Kelių apsaugos priemonės apsaugo kelius nuo įbrėžimų, sumušimų ir lūžių.
- Alkūnių pagalvėlės: Jie apsaugo alkūnes nuo smūgių ir įbrėžimų.
Šių apsauginių priemonių dėvėjimas gali padėti sumažinti traumų riziką ir padaryti važiavimą riedučiais saugesnį bei malonesnį. Visiems pradedantiesiems rekomenduojame kartu su pirmąja riedučių pora įsigyti apsauginių kaladėlių rinkinį ir šalmą. Apsauginių priemonių dėvėjimas yra esminė saugaus važinėjimo riedučiais dalis!