Kaip valyti ir tepti guolius
Norint užtikrinti optimalų guolių veikimą, labai gerai reguliariai valyti ir tepti guolius. Taip išsaugosite savo guolių patvarumą ir ilgaamžiškumą bei užtikrinsite optimalų guolių greitį.
Pastaba: "Jei norite, kad guoliai būtų naudojami tik kaip guoliavietė, tai galite juos naudoti ir naudoti tik tada, kai jie bus naudojami: Visada venkite vandens ir smėlio
Naudojant / laikant guolį drėgnoje ir nešvarioje aplinkoje, jo tarnavimo laikas smarkiai sutrumpėja.
Kaip valyti ir tepti riedučių, riedlenčių ir paspirtukų guolius
1 veiksmas
Reikalingi įrankiai: Valymo priemonė, pavyzdžiui, tepalus tirpdantis skystis, pavyzdžiui, "Fluid wash", vandeniui atsparus indas, piešimo smeigtukas arba dėžutės pjaustytuvas, mažas šepetėlis ir nauja alyva / tepalas.
Nuo rato nuimkite guolius. Pažiūrėkite viršuje esantį "YouTube" vaizdo įrašą, kaip iš rato išimti guolius. Demonstracija atliekama su riedlente, tačiau procesas toks pat ir riedlentėms bei paspirtukams.
Nuimkite ratus ir išmontuokite guolius.
2 veiksmas
Šepetėliu nuvalykite visas išorines guolių vietas, kad ant guolių visiškai neliktų nešvarumų.
Yra dviejų rūšių guoliai, kuriuos galima prižiūrėti: atviri ir uždari. Atvirus guolius lengva prižiūrėti, o uždarus guolius galima prižiūrėti atsargiai nuėmus skydą.
Išvalykite išorines guolių sritis.
3 veiksmas
Jei jūsų guoliai yra uždari, plombą galite nuimti piešimo smeigtuku.
Kai kuriuose uždaruose guoliuose, turinčiuose metalinius skydus, yra nedidelis C formos spaustukas, laikantis juos vietoje. Prieš nuimant skydą, šį C formos spaustuką reikia nuimti kartu su tempimo kaiščiu.
Nepamirškite nuvalyti ir sandariklių bei C formos spaustukų, jei jie tiekiami.
Sandarikliai (be C formos spaustuko) nuo guolio nuimami piešimo smeigtuku arba dėžės pjovikliu.
4 veiksmas
Įdėkite guolius į uždarą indą, kuriame yra valymo priemonės, ir kelias minutes pakratykite indą. Taip bus ištirpinti visi nešvarumai, kurie galėjo susikaupti.
Pirmiausia nuvalykite guolius mažu šepetėliu, o po to naudokite valymo priemonę.
5 veiksmas
Išimkite guolius iš talpyklos ir sukdami guolius pašalinkite likusią valymo priemonę. Kitas geras būdas tai padaryti - naudojant oro kompresorių išpūsti skystį. Išvalytus guolius padėkite ant švaraus audinio gabalėlio arba virtuvinio ritinėlio.
Guoliai ką tik išimti iš indo su valymo priemone.
6 veiksmas
Patikrinkite, ar valymo procesas buvo sėkmingas. Laikykite guolį ant vidinio žiedo ir lengvai pasukite. Jei guolis nesisuka laisvai ir (arba) girdite traškantį garsą, vadinasi, guolis išvalytas nepakankamai kruopščiai. Tokiu atveju turėtumėte pakartoti valymo procesą su šviežios valymo priemonės porcija. Labai užterštiems guoliams šį procesą gali tekti kartoti 2-3 kartus.
Patikrinkite, ar guolis kruopščiai išvalytas, sukdami jį taip, kaip parodyta paveikslėlyje.
7 veiksmas
Padėkite guolius atgal ant švarios šluostės arba virtuvinės servetėlės. Dabar guoliai paruošti alyvai arba tepalui. Naudokite 1-2 lašus alyvos (ne daugiau, nes ji pritrauks nešvarumus) arba 3 mm tepalo, tolygiai paskirstytus po guolį.
Įsitikinkite, kad alyva ir (arba) tepalas gerai pasiskirstė sukdami guolius (tai galima padaryti labai efektyviai pritvirtinus guolį prie gręžimo mašinos).
Į guolį atsargiai lašinami 1-2 lašai alyvos.
8 veiksmas
Galiausiai ant guolių vėl uždėkite skydelius ir įstatykite guolius atgal į riedlentės, riedlentės ar kaskadininko paspirtuko ratus.
Ant išvalytų ir suteptų guolių uždedami antspaudai, o guoliai sumontuojami atgal ant ratukų.
Po valymo ir sutepimo
Išvalius ir sutepus guolius, gali tekti nuvažiuoti keletą kilometrų, kol alyva ir (arba) tepalas tobulai pasiskirstys guoliuose ir todėl guoliai veiks optimaliai.