Šlapiojo kostiumo pirkimas
Įsigydami savo pirmąjį ar kitą hidrokostiumą, turite apgalvoti keletą svarbių dalykų, pvz:
- kokiam tikslui ir kur jį naudosite
- storis
- dizainas
Neopreninis kostiumas - tai neopreno apranga, skirta vandens sportui, pavyzdžiui, banglenčių sportui, vandenlenčių sportui, jėgos aitvarų sportui ir t. t., taip pat laisvalaikio pramogoms, pavyzdžiui, plaukiojimui su vamzdeliu, kuri išlaiko šilumą ir komfortą vandenyje. Vaikiški hidrokostiumai taip pat dažnai naudojami kaip itin apsauginiai sluoksniai nuo saulės spindulių ir šalto vandens.
Žmonės dažnai galvoja, kad hidrokostiumas turi juos išlaikyti sausus, tačiau iš tikrųjų jis sulaiko ploną vandens sluoksnį, kurį sušildo jūsų pačių kūnas.
1. Pagrindinis veiksnys - hidrokostiumo tipas ir storis, atsižvelgiant į temperatūrą
Prieš pereidami prie techninių dalykų, turėtume trumpai apžvelgti, kokiu vandens sportu užsiimate. Paprastai yra keturi pagrindiniai hidrokostiumų tipai - pilnas kostiumas su gobtuvu, pilnas kostiumas, trumpas (dar vadinamas spyruokliniu kostiumu) ir ilgas kostiumas "Long Johns". Jie taip pat gali skirtis, pavyzdžiui, pilnas kostiumas su trumpomis rankovėmis arba trumpas su ilgomis rankovėmis.
Kadangi pagrindinė hidrokostiumo paskirtis - išlaikyti šilumą, hidrokostiumo tipo pasirinkimas labai priklauso nuo vandens / oro temperatūros, kurioje jį naudosite. Čia taip pat reikia atsižvelgti į šalčio faktorių .
Pavyzdžiui, vėjo sportui, pavyzdžiui, banglenčių sportui, jėgos aitvarų sportui, burlenčių sportui reikalingi storesni, atitinkamai šiltesni hidrokostiumai. Vis dėlto jie turi būti lankstūs ir patvarūs, todėl jums neabejotinai reikia geros kokybės hidrokostiumo. Panaši situacija yra ir su bangų skimbinimu. Iš esmės, šiose kategorijose kaip pirmąjį pirkinį verta įsigyti pilną kostiumą, o kaip antrąjį - trumpą kostiumą ilgomis rankovėmis / trumpomis rankovėmis.
Kita vertus, vidaus vandenyse banglentėmis paprastai plaukiojama šiltesniuose ir ramesniuose vandenyse, todėl didelių kostiumų reikia mažiau (pvz., wakeboarding, flatland skimboarding, waterskiing). Čia pirmas pirkinys būtų trumpas (ilgomis / trumpomis rankovėmis), o antras - pilnas kostiumas žiemai / ne sezono metu.
SUP ir baidarių sportas dažnai vyksta su ilgaisiais (ir, jei reikia, vėjo nepraleidžiančiu sluoksniu) dėl nuolatinio pečių ir rankų judėjimo, kuris gali būti šiek tiek sunkesnis ir erzinantis storame fullsuit.
Sudarėme lentelę, kad būtų lengviau išsirinkti tinkamo storio ir tipo hidrokostiumą priklausomai nuo vandens telkinių, kuriuose sportuosite. Taigi labai svarbu iš anksto ištirti savo vietą.
Atminkite, kad lentelėje pateiktos rekomendacijos, tačiau hidrokostiumo pasirinkimas priklauso ir nuo jūsų asmeninių poreikių bei pageidavimų. Svarbiausia, kad jums būtų šilta ir patogu!
2. Kaip skaityti storį?
Tinkamumo temperatūrai skirtumai priklauso nuo aktyvumo lygio, lauko temperatūros ir svorio. Taigi turėkite omenyje ir šiuos dalykus. Šilčiausioms sąlygoms paminėta "UV Lycra" yra specialūs marškinėliai su apsauga nuo saulės, kuriais galite apsisaugoti nuo saulės.
Kaip matote, neopreno storis ne visada yra tik vienas vienintelis skaičius. Tačiau ką reiškia, kai jis rašomas dviem skaičiais (ar net trimis), kuriuos skiria brūkšnelis?
Pirmasis skaičius nurodo neopreno storį liemens ir (arba) klubų srityje, o skaičius po brūkšnelio - jo storį ties rankomis ir kojomis. Jei nurodomi trys skaičiai - pirmasis yra liemens storis, antrasis - kojų, o trečiasis - rankų. Pavyzdžiui, 4/3 mm reiškia, kad jūsų hidrokostiumo storis ties liemeniu yra 4 milimetrai, o ties galūnėmis - 3 milimetrai. 4/3/2 mm storio hidrokostiumo storis ties liemeniu yra 4 mm, ties kojomis - 3 mm, o ties rankomis - 2 mm. Toks kombinezonas pagamintas tam, kad galėtumėte palaikyti komfortišką kūno temperatūrą ir tuo pat metu laisvai judėti rankomis ir kojomis.
3. Dydis ir dizainas... taip, tai svarbu... labai.
Dydis
Svarbu pasirinkti tinkamo dydžio hidrokostiumą, nes kuo sandariau ir glaudžiau jis priglunda, nesijaučiant nepatogiai, tuo geriau izoliuojamas. Gerai prigludęs hidrokostiumas turėtų prigludti kaip antra oda ir išlaikyti šį ploną vandens sluoksnį tarp jūsų ir kostiumo (bet ne per daug sandarus, kad sustabdytų kraujotaką). Norėdami patikrinti, ar hidrokostiumas tinka, prieš leisdamiesi į vandenį, pakelkite rankas virš galvos ir išsitieskite. Kostiumas turėtų šiek tiek suvaržyti, bet nevaržyti jūsų. Padarykite kelis pritūpimus ir irkluokite iškėlę rankas į viršų - jei galite tai padaryti, greičiausiai jums gerai tinka.
Šlapiakostiumas visada turėtų būti sandarus aplink kaklą (bet neužspausti), nes tai vieta, į kurią lengvai patenka vanduo.
Be to, šlapiojo kostiumo dydžiai yra standartiniai - XS, S, M, L, XL, XXL arba jų atitikmenys Jungtinėje Karalystėje - 4, 5, 8, 10, 12, 14. Vienintelis "kabliukas", su kuriuo galite susidurti, yra tas, kad po dydžio žymeniu matote "S" arba "T", kurie reiškia trumpas ir aukštas standartinio dydžio versijas. Pavyzdžiui, "ST" reiškia mažą ir (arba) didelį dydį.
Dizainas (užtrauktukai ir siūlės)
Kalbant apie dizainą, jau minėjome, kad svarbu, kiek vandens patenka, pavyzdžiui, nuo kaklo. Užtrauktukų tipai ir išore yra svarbios konstrukcijos savybės, turinčios įtakos tam, kiek vandens patenka ir (arba) išeina. Kuo mažiau, tuo geriau.
Krūtinės užtrauktukai yra geriausi vandens patekimo į vidų ar iš jo atžvilgiu, nes vandeniui sunkiau patekti į vidų ar iš jo. Dėl to krūtinės užtrauktuko konstrukcija yra šiltesnė ir yra palyginti jaunesnės konstrukcijos;
Nugaros užtrauktukai leidžia lengviau patekti į vandenį (bet ir jums patekti į hidrokostiumą) ir gali būti šiek tiek šaltesni. Nugaros užtrauktuko dizainas taip pat yra senesnis, palyginti su krūtinės užtrauktuko dizainu, tačiau jis leidžia lengviau patekti į vandenlentę ir yra pigesnis;
Priekyje esantis užtrauktukas leidžia ir jums, ir vandeniui labai lengvai patekti į vandenį ir paprastai šie hidrokostiumai yra šaltesni už kitus.
Siūlės taip pat yra svarbios siekiant išlaikyti šilumą ir neleisti vandeniui patekti į vidų.
Plokščiosios siūlės reiškia, kad neopreno plokštės susiūtos kartu iš išorės ir iš vidinės hidrokostiumo pusės.
Sandarus - reiškia, kad panelės yra aklai susiūtos ir vėliau suklijuotos, kad į jas nepatektų vandens. Jis reikalingas esant žemesnei temperatūrai.
Sandarus ir užklijuotas - tai reiškia, kad po susiuvimo ir klijavimo ant klijų iš vidaus buvo uždėta juosta, kad šiltas oras nepatektų į vidų.
4. Kuo pasižymi geras hidrokostiumas?
Kaip ir bet kuris kitas gaminys, neoprenas būna skirtingos kokybės. Geros kokybės neoprenas savyje talpina daug oro, todėl jis yra geresnis izoliatorius ir atitinkamai šiltesnis. Be to, jis turėtų būti patvarus ir elastingas.
Iš esmės, geras hidrokostiumas praleidžia mažiau vandens, gerai priglunda ir izoliuoja, yra elastingas ir patvarus. Paprastai didesnis tamprumas reiškia mažesnį patvarumą, tačiau geros kokybės hidrokostiumas gali būti ir toks, ir toks. Geriausios kokybės hidrokostiumai paprastai yra 1 mm mažesnio storio, patvarūs, labiau išsitempę, patogesni ir tuo pat metu dėl geros kokybės neopreno izoliuoja tiek pat, kiek ir storesni.
Ar esate pasirengę leistis į vandenį?
Apibendrinant:
- Pirmiausia turite pagalvoti, kokiu sportu ir kur užsiimsite.
- Tada reikia atsižvelgti į vandens temperatūrą
- rasti tinkamą dydį
- Pasirinkite tinkamą dizainą
Ir galiausiai - smagiai praleiskite laiką!