Slidžių pirkimas vidutinio amžiaus žmonėms
Jei slidinėjate jau kurį laiką ir norite įsigyti jūsų įgūdžių lygį atitinkančias slides, šis gidas gali jus nukreipti tinkama linkme. Kadangi nebesate pradedantysis ir slidinėjate užtikrintai, jums taip pat reikia slidžių, kurios būtų geriau reaguojančios, kad galėtumėte toliau tobulėti.
Pažengusiųjų lygio slidžių pasirinkimas labai platus, todėl geriausia susitelkti į tai, kur norite praleisti didžiąją laiko dalį slidinėdami, ir įsigyti slidžių, kurios puikiai tinka tam tikro tipo vietovei ar stiliui.
Papildoma informacija, pavyzdžiui, plotis, posūkio spindulys ir skirtingi slidžių profiliai, padės dar geriau suprasti, kaip individualizuoti savo pasirinkimą. Mūsų tikslas - padėti jums rasti tobulas slides, tinkančias jūsų slidinėjimo stiliui, kad slidinėjimo atostogų metu galėtumėte mėgautis savo gyvenimo laiku.
Jei esate pradedantysis slidininkas arba dar tik pradedantis slidininkas, sukūrėme ir tam skirtą vadovą. Perskaitykite Slidžių pirkimo vadovą pradedantiesiems, kad sužinotumėte daugiau informacijos.
ALL MOUNTAIN SKIS - geriausios universalios slidės
Visos kalnų slidės puikiai tinka tiems, kurie mėgsta slidinėti trasose ir už jų ribų. Jos vis dar bus tinkamiausios slidinėjimui trasose, tačiau už trasų ribų galėsite važiuoti ir minkštesniu sniegu. Galėsite visą dieną mėgautis slidinėjimu ir nesijaudinti dėl besikeičiančios šlaito sniego kokybės. Nors jie puikiai tinka įvairioms sniego sąlygoms, jie nebūtinai yra kurios nors vienos vietovės meistrai. Dar vienas "All Mountains" slidžių bruožas - "rocker" viršūnė, kai slidės priekis nuo sniego pakyla į viršų. Tai leidžia šioms slidėms lengvai suktis ir susidoroti su nelygiomis sąlygomis. Jei ketinate turėti tik vieną porą slidžių, su kuriomis galėsite atlikti viską, norite būtent tokių.
Visų kalnų slidžių pasirinkimas:
Slidžių "All Mountain" pasirinkimas yra labai platus, o jų savybės skirtingomis sniego sąlygomis gali skirtis. Viena iš pagrindinių slidžių savybių, galinčių padėti susiaurinti pasirinkimą, yra slidžių juosmens plotis. Visų kalnų slidžių juosmens plotis paprastai svyruoja nuo 80 iki 100 mm. Siauresnio pločio slidės palankesnės slidinėjimo trasoje, o platesnio pločio slidės padidina našumą už trasos ribų. Taigi, jei daugiausia slidinėjate slidinėjimo trasoje ir retkarčiais išbandote slidinėjimą ne trasoje, verta rinktis slides, kurių juosmens plotis yra arčiau 80 mm. Kita vertus, jei taip pat mėgstate tyrinėti minkštą sniegą šalia slidinėjimo trasų, jums vertėtų rinktis slides, kurių juosmens plotis artimesnis 100 mm.
Įsigykite naujas visų kalnų slides
Geriausios slidės, skirtos važiuoti sutvarkytomis slidinėjimo trasomis
Jei mėgstate didžiąją laiko dalį praleisti ant sutvarkytų šlaitų ir sutelkti dėmesį į techniką, tuomet jums tiks Piste slidžių pora. Slidės sukurtos siauro liemens (68-80 mm) ir "camber" profilio. Tai leidžia slidėms sukibti su tvirtu sniego paviršiumi ir suteikia puikią kontrolę.
Renkantis "Piste" slides:
Slidininkai, didžiąją laiko dalį praleidžiantys trasose, paprastai išsiugdo slidinėjimo stilių, kuris pirmenybę teikia tam tikro dydžio posūkiui. Pasirinkę slides, kurių posūkio spindulys atitinka jūsų stilių, galėsite jas išnaudoti maksimaliai. Slidžių posūkio spindulys paprastai būna 13-17 m, kai mažesni skaičiai lemia trumpesnius posūkius, o didesni - didesnius. Taip pat svarbu pažymėti, kad yra platus Piste slidžių asortimentas, todėl nepamirškite ieškoti jūsų lygį atitinkančių slidžių. Pradedančiųjų slidės bus minkštesnės ir atlaidesnės nei standesnės ir sunkesnės ekspertų slidės.
Tarp Piste slidžių taip pat galite rasti aukštos klasės Race slidžių, kurios paprastai yra labai standžios ir orientuotos į našumą. Slalomo lenktynių slidės (SL ) turės labai mažą posūkio spindulį - apie 10-13 m, o gigantiškos slalomo lenktynių slidės (GS) turės labai didelį posūkio spindulį - 22 m ir daugiau, taip sukurdamos geresnį stabilumą.
PARKO SĖKLĖS / TIN TIP SĖKLĖS - geriausios slidės triukams atlikti
Parko slidės puikiai tinka tiems, kurie nori praleisti laiką snieglenčių parke treniruodamiesi šokinėti, šokinėti į dėžes ir pusvamzdžius. Pagrindinė ypatybė - dviejų galų profilis, kai slidės abiejuose galuose smarkiai pakyla į viršų. Tai leidžia slidininkams startuoti arba nusileisti switch (atgal), uodegoms nesusiduriant su sniegu. Slidės paprastai tvirtinamos arčiau slidės vidurio, kad būtų lengviau paskirstyti svorį sukantis ir šokinėjant.
Parko slidžių pasirinkimas:
Slidžių pasirinkimas: Renkantis idealias parko slides patartina žinoti, kokius triukus norite atlikti. Jei jums patinka idėja smagiai praleisti laiką ir daugiausia dėmesio skiriate triukų atlikimui ant dėžių ir railų, tuomet turėtumėte rinktis parko slides, kurių liemens plotis yra platesnis, maždaug 85-105 mm, kad būtų užtikrintas geresnis stabilumas. Jos paprastai taip pat būna gana minkštos ir lanksčios. Jei esate linkę į didesnį greitį ir didesnius šuolius, jums reikės siauresnių "Park" slidžių, kurių liemens plotis siekia 80-95 mm. Jos taip pat bus daug standesnės, kad važiuojant greitai ar nusileidžiant šuoliui būtų užtikrintas geresnis stabilumas.
FREERIDE SĖKLĖS / SĖKLĖS PŪDRUI - geriausios slidės, tinkančios puriu sniegui
Freeride slidės skirtos tiems, kurie didžiąją laiko dalį mėgsta praleisti už trasos ribų ir ant puraus sniego. Didelis plotis, paprastai 90-120 mm, kartu su anksti pakilusia viršūne (angl. tip rocker) padės joms plūduriuoti ant sniego viršaus ir palengvins posūkius. Nors slidinėjimo technika giliame sniege labai skiriasi nuo slidinėjimo šlaituose, prieš įsigyjant "Freeride" slides verta turėti daug slidinėjimo ant paruošto sniego patirties. Kad galėtumėte mėgautis nuotykiais ir išlikti saugūs, visuomet primygtinai rekomenduojama naudoti lavinos apsaugos priemones.
Freeride slidžių pasirinkimas:
Kai reikia rinktis freeride slides, optimalaus liemens pločio, atitinkančio jūsų slidinėjimo stilių, pasirinkimas padės susiaurinti pasirinkimo galimybes ir priimti teisingą sprendimą. Freeride slidės, kurių liemens plotis didesnis (100 mm ir daugiau), padės jums išlikti ant sniego viršaus, išlaikyti plūdrumą ir taupyti energiją. Todėl plačios slidės puikiai tiks tiems, kurie nori užsiimti freeride slidinėjimu giliame sniege. Jos netinka slidinėjimui trasose, nes dėl nepakankamo sukibimo su sniegu sunkiai valdomos ant kieto sniego. Taigi, jei linkstate prie šiek tiek universalesnių slidžių, kurios puikiai tinka minkštesniam sniegui, bet vis tiek norite manevringumo, geresnis pasirinkimas bus slidės, kurių juosmens plotis yra apie 90-100 mm. Šios slidės jums ypač patiks, jei mėgstate slidinėti miške šalia slidinėjimo trasų.
Paprastai tariant, kuo platesnės slidės, tuo geriau jos plūduriuoja ant puraus sniego, tačiau tuo mažiau jos geba važiuoti ant kieto sniego.
Pirkite naujas Freeride slides
TOURING SKIS / Backcountry SKIS - geriausios slidės kopimo nuotykiams už kurortų ribų
Turistinės slidės skirtos nuotykių mėgėjams, kurie nori tyrinėti už kurorto ribų esančias trasas. Tam reikia turėti tinkamą įrangą, pavyzdžiui, turistinius surišimus ir slides, kad galėtumėte pakilti į kalną prieš nusileisdami. Slidžių plotis gali būti nuo vidutinio iki plataus (80-120 mm), jos yra lengvesnės konstrukcijos, kad būtų lengviau kopti. Tai labai nišinis slidžių tipas, reikalaujantis daug patirties, todėl tinka daugiausia ekspertams. Lavininė saugos įranga yra būtina jūsų nuotykių įranga.
Turistinių slidžių pasirinkimas:
Renkantis turistines / bekelės slides verta žinoti, ar esate labiau į kalną, ar į nuokalnę orientuotas slidininkas.
Turistinės slidės, kurios yra labiau orientuotos į kalną ir naudojamos daugiau pūdymo sąlygomis, paprastai turėtų būti ilgesnės (ne ilgesnės kaip 10 cm kūno ilgio). Be to, kad slidės geriau plūduriuotų ant sniego viršaus, paprastai jos būna ir šiek tiek platesnio juosmens (95 mm ir daugiau). Priešingai, slidininkai, orientuoti daugiau į kalnus, norėdami kuo labiau sumažinti svorį, rinktųsi trumpesnes slides, paprastai maždaug smakro aukštyje, taip pat siauresnes slides (plotis 95 mm ir mažiau).
Ieškokite naujų Touring slidžių
Pasirinkite tinkamą slidžių ilgį
Slidžių ilgis daugiausia turėtų atspindėti jūsų ūgį, įgūdžių lygį ir norimą slidinėjimo būd ą.
Dauguma slidžių būna 4 arba 5 dydžių, todėl iš dydžių lentelės galite išsirinkti dydį, kuris yra arčiausiai jūsų rekomenduojamo ilgio (3 cm ilgesnis arba trumpesnis už nurodytą skaičių nėra problema).
Svoris ir slidinėjimo stilius gali būti antraeiliai veiksniai, kuriais galite remtis nustatydami geriausią slidžių ilgį. Jei jūsų svoris yra gerokai mažesnis arba sunkesnis nei vidutinio žmogaus, galite rinktis trumpesnes arba ilgesnes slides. Trumpesnes slides tinka lengvesniems žmonėms, o ilgesnes - sunkesniems. Slidinėjimo stilius yra panašus į greitį, todėl agresyvesniems / greitesniems slidininkams ilgesnės slidės pagerins stabilumą. Slidininkai, kurie yra pastovesni ir atsargesni, gali maksimaliai padidinti manevringumą naudodami trumpesnes slides.
Paveikslėlyje pavaizduotas slidžių ilgis vidutinio lygio slidininkui
Visų kalnų / slidės |
Twintip/ Parko slidės |
Freeride/ Backcountry |
|
Pradedančiojo slidininko slidės | Jūsų ūgis -20 cm | -10 cm | -5 cm |
Pradedantysis | jūsų ūgis -15 cm | -10 cm | -5 cm |
Vidutinio lygio | jūsų ūgis -10 cm | -5 cm | Jūsų ūgis |
Pažengusiems | jūsų ūgis -5 cm | jūsų ūgis | jūsų ūgis |
Ekspertas | jūsų ūgis | jūsų ūgis | +5 cm |
Slidės su raiščiais arba be jų
Nėra abejonių, kad surišimai yra svarbi slidžių dalis. Jie ne tik pririša jus prie slidžių, bet ir užtikrina jūsų saugumą. Patogu, kad visos slidės "Piste" ir dauguma "All Mountain" slidžių jau turi surišimo įtaisus. Taigi jums nereikia rūpintis tinkamų surišimų pasirinkimu, nes jie atitinka pasirinktų slidžių patirties lygį. Slidžių, kurios tiekiamos su surišimais, dydis yra lengvai reguliuojamas, o tai gali būti labai patogu, jei nuomojatės slidžių batus arba dalijatės slidėmis šeimoje.
Slidėms, kurios tiekiamos be surišimo įtaisų, reikia atskirai įsigyti surišimo įtaisus, o tai suteikia galimybę pritaikyti savo pasirinkimą ir pasirinkti jų vietą ant slidžių. Tai ypač patogu, jei esate patyręs Freeride arba Park slidininkas. Montavimo paslauga gali būti gana brangi, tačiau jei užsisakysite slides su ryšiais "SkatePro", mes sumontuosime ir sureguliuosime ryšius už konkurencingą kainą. Daugiau informacijos apie surišimus rasite kalnų slidžių surišimų pirkimo vadove.
Juosmens plotis
Slidžių plotis, kaip ir ilgis, gali turėti didelę įtaką našumui, o juosmens plotis yra svarbiausias matmuo. Slidžių liemuo yra siauriausioje dalyje ir yra atstumas nuo krašto iki krašto, nurodomas milimetrais.
Skaičius, apibūdinantis pločio matavimą, visada nurodomas slidžių specifikacijose ir rašomas šalia galo ir uodegos matavimų: Slidžių galas - liemuo - uodega. Todėl juosmens plotis visada yra viduryje. Pavyzdys: (t. y. 141/108/124 mm)
Slidėmis, kurių liemuo siauras, paprastai lengviau sukti, nes reikia nedaug laiko pereiti nuo vienos briaunos prie kitos. Slidininko spaudimas ir svoris labiau koncentruojamas siauresniame / mažesniame plote, todėl padidėja sukibimas su sniegu. Slidės platesniu liemeniu turi didesnį paviršių, todėl padidėja jų gebėjimas plūduriuoti ant puraus sniego. Jos taip pat užtikrina gerą stabilumą važiuojant nelygiu ar nelygiu paviršiumi.
Posūkio spindulys
Paprastai tariant, nuo slidžių posūkio spindulio priklauso, kaip lengvai slidės sukasi. Ši informacija paprastai nurodoma slidžių modelio specifikacijose.
Universalaus atsakymo, koks posūkio spindulys geriausias, nėra, nes tai priklauso nuo pageidaujamo stiliaus ir slidžių tipo. Posūkio spindulį galima suskirstyti į 3 kategorijas - mažą, vidutinį ir didelį.
Mažas posūkio spindulys būna ant slidžių, kurių spindulys yra 14 metrų ir mažesnis. Jos puikiai tinka slidinėti ant paruošto sniego ir slidininkams, mėgstantiems daryti trumpus, greitus posūkius.
Vidutinis posūkio spindulys, dažniausiai sutinkamas ant visų kalnų slidžių, kurių spindulys yra 15-18 metrų, puikiai tinka tiems, kurie mėgsta slidinėti trasoje ir už jos ribų.
Didelis posūkio spindulys, kurį galima rasti Freeride slidėse, siekia 19 metrų ir daugiau. Didelio spindulio slidės bus tikrai stabilios važiuojant giliu sniegu arba dideliu greičiu, todėl jos tinka greitiems agresyviems slidininkams.
Slidžių profiliai - "Rocker" ir "Camber
CAMBER
Slidės su išgaubtumu (camber) pasižymi išilgine kreive, einančia per didžiąją slidės dalį, todėl vidurinė dalis pakyla nuo sniego. Tokia forma padidina spaudimą viršūnėje ir uodegoje, todėl pagerėja slidžių briaunos. Išlenkimo formos yra beveik visose trasinėse slidėse, taip pat daugelyje "All Mountain" ir "Freeride" slidžių.
"ROCKER" / ATVIRKŠTINIS IŠLENKIMAS
Slidėms su "rocker" būdingas slidžių išlenkimas į viršų ties slidės galu arba viršūne ir uodega. Rocker padidina gebėjimą plūduriuoti ant gilaus sniego ir labai palengvina įvažiavimą į posūkį ir išvažiavimą iš jo. Jis aptinkamas beveik visų tipų slidėse, išskyrus kai kurias išimtis slidėse "Piste".
PILNAS ROCKERIS
Šiuo profiliu siekiama tobulėti ant puraus sniego ir palengvinti posūkius. Jis labai atlaidus ir paprastai atrodo trumpesnis nei iš tikrųjų, nes ir galas, ir uodega nesiliečia su sniegu.
TIP ROCKER
Užtikrina gerą pusiausvyrą tarp manevringumo ir efektyvaus briaunų lenkimo. Didesnėje slidžių dalyje per visą ilgį suformuotas išgaubtumas užtikrina puikų sukibimą su briaunomis ir kontrolę, o galo rokeris suteikia žaismingumo ir pagerina slidžių galimybes važiuojant puriu sniegu.
SLIDŽIŲ VIRŠŪNĖS IR UODEGOS "ROCKER
Šis rocker ir camber mišinys yra labai populiarus profilis dėl savo universalumo. Dėl "tip and tail rocker" šis profilis puikiai tinka važiuojant puriu sniegu, tačiau jis turi papildomą privalumą - išlenkimą, kuris pagerina jo galimybes važiuoti visomis kalnų trasomis. Kai slidinėjate trasoje, dėl išlenktų galų ir uodegų ji bus šiek tiek trumpesnė.
TWINTIP
Dėl paaukštintų viršūnių ir uodegos galite lengvai slidinėti atgal, startuoti ar nusileisti šuoliais atgal ir apskritai slidės yra labai žaismingos. Slidžių tvirtinimo įtaisai paprastai montuojami arti slidžių centro, kad atliekant triukus būtų geriau jaučiama pusiausvyra.