Snieglenčių pirkimas
Snieglentės pasirinkimas labai priklauso nuo jūsų lygio ir nuo to, ar mėgstate važinėti trasoje, parke, ar už trasos ribų. Kiti svarbūs veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti, yra jūsų pėdos dydis, svoris ir ūgis.
Kokio ilgio ir pločio snieglentę turėtumėte rinktis?
- Snieglentės ilgį lemia jūsų pageidaujamas reljefas ir ūgis. Paprastai jūsų snieglentė turėtų siekti kažkur tarp pečių ir galvos vidurio. Apskritai ilgesnės lentos nei ši rekomenduojamos bekelei / už trasos ribų, o trumpesnės lentos tinka laisvojo stiliaus pasirodymams. Tarpinė lenta yra universali ir tinkama važinėjimui visuose kalnuose.
Pradedantiesiems ir vaikams paprastai rekomenduojama rinktis šiek tiek trumpesnę lentą, kad su snieglente būtų lengva ir smagu. Šių dydžių vadovus rasite atskiruose snieglentės gaminio puslapiuose, jei tokių yra.
Pastaruoju metu prekių ženklai siūlo ir konkrečių modelių dydžių lenteles pagal svorį. Tai tikriausiai geriausias variantas norint pasirinkti tinkamo ilgio snieglentę. - Snieglentės plotis dažniausiai skirstomas į standartinį ir platų. Plačios lentos rekomenduojamos 44 ir didesnio dydžio batams. Išimties tvarka tai netaikoma jaunesnėms plačioms lentoms.
Yra trijų tipų snieglentės
- Twintip snieglentės tinka parkui ir triukams, tačiau su jomis smagu žaisti ir trasoje. Snieglentės priekis ir galas yra 100 % vienodos formos, o surišimai išdėstyti centre, todėl lengva važiuoti į abi puses ir su ja atlikti triukus.
- All mountain snieglentės yra universaliausios lentos. Konstrukcija panaši į twintip snieglentės formą, tačiau surišimai, lankstumas ir pusiausvyros taškas snieglentėje perkelti atgal. Šio tipo snieglentės yra puikus pirkinys daugumai žmonių, nes jos tinka visiems kalnams, t. y. ir slidinėjimo trasoje, ir parke, ir už trasos ribų.
- Backcountry: Šio tipo snieglentė skirta giliam puriui už trasos ribų. Backcountry snieglentės forma labai panaši į banglentę, o didelis lentos paviršius suteikia puikų slydimą giliu sniegu.
Snieglenčių dizainas
Forma
- Directional: skirta važiuoti tik viena kryptimi ir dažnai naudojama slidinėjimo trasoje arba už jos ribų. Ši forma pasižymi standesne konstrukcija lentos gale, kuri užtikrina stabilumą važiuojant dideliu greičiu.
- Twin: Sukurta su identiška priekine ir galine dalimi, todėl tinka parkui ir triukams. Twin formos snieglentės gali važiuoti abiem kryptimis.
- Directional twin: yra abiejų formų mišinys, dažnai skirtas visų kalnų ir laisvojo stiliaus snieglentėms.
Bazinis dizainas
Bazinė linija (snieglentės dugnas) skiriasi ir gali būti camber, rocker arba plokščios konstrukcijos. Šios konstrukcijos dažnai derinamos, atsižvelgiant į snieglentės paskirtį.
- Rocker: Galioja, kai snieglentės viršus ir (arba) galas yra išlenktas į viršų, todėl idealiai tinka puraus sniego ir lengviems posūkiams. Rocker apsaugo nuo pasipriešinimo ir paverčia ją tvirta lenta parke.
- Camber: Snieglentės nosis ir uodega yra įspaustos į sniegą, todėl padidėja sąlyčio su sniegu plotas ir geriau sukimba briauna.
- Flat: užtikrina 100 % sąlytį su sniego paviršiumi, todėl yra stabilesnė nei tradicinis rocker ir užtikrina lengvus posūkius.