Wakeboard lentos pirkimas
Ar esate pasirengę naudoti wakeboardą? Pateikiame greitą ir paprastą vadovą, ką reikia turėti omenyje prieš perkant įrangą.
1. Wakeboarding tipas ir lankstumo dydis
Pirmiausia turėtumėte pagalvoti apie tai, kokios rūšies wakeboardingu ketinate užsiimti. Yra du wakeboardingo tipai: Vandenlenčių parkas ir valčių budinimas. Cable park wakeboarding kalba pati už save - jus velka oro trosas (panašiai kaip traukos keltuvai slidinėjimo kurortuose). Tos lentos turi daugiau lankstumo, befunkcinius pagrindus ir nuimamus (arba jokių) pelekus. Valčių wakeboarding reiškia, kad jus velka valtis, o šiam tipui skirtos wakeboarding lentos yra standesnės (mažiau lankstumo), turi pagrindo ypatybes, kad lengviau įvažiuotumėte į bangą, ir turi daugybę pelekų.
Taip pat galite įsigyti hibridinę lentą, kurioje suderintos ir lynų, ir valčių burlentės savybės - vidutinio lankstumo (minkštesnė viršūnėje ir uodegoje ir standesnė tarp surišimų), paprasta pagrindo konstrukcija ir nuimami pelekai.
2. Ilgis
Tikriausiai svarbiausia savybė, į kurią reikia atsižvelgti, yra jūsų wakeboard lentos ilgis. Ilgį lemia jūsų pačių svoris, o jei lentą naudos keli raiteliai, geriau lentą pritaikyti sunkiausiam raiteliui. Toliau pateikiama lentelė su siūlomais wakeboardų ilgiais priklausomai nuo svorio, taip pat trumpa pastaba apie dydžio didinimą / mažinimą.
Atminkite, kad tai yra bendras vadovas ,todėl rekomenduojami dydžiai gali skirtis priklausomai nuo gaminio.
Taigi, ar turėtumėte rinktis šiek tiek trumpesnę, ar šiek tiek ilgesnę lentą?
Ilgesnės lentos įsigijimas yra vis labiau populiarėjanti tendencija tarp daugelio dviratininkų (tiek pradedančiųjų, tiek pažengusiųjų), o ypač tarp cable parkų dviratininkų. Pasirinkus vienu dydžiu didesnę lentą, ja važiuoti tampa lengviau, o tai leidžia geriau atsiplėšti nuo bangos. Didesnės lentos taip pat suteikia minkštesnį nusileidimą, didesnį greitį ir geresnę kontrolę bandant triukus pirmą kartą (dėl didesnio su vandeniu besiliečiančio paviršiaus ploto). Jos geriau lankstosi, turi didesnius balanso taškus atliekant atsispaudimus ir suteikia daugiau galios atliekant oro triukus.
Mažesnėmis lentomis lengviau manevruoti, tačiau jas lėčiau ir sunkiau stumti per vandenį (nes mažesnis lentos paviršiaus plotas liečiasi su vandeniu). Mažesnėmis lentomis taip pat sunkiau nusileisti ir yra didesnė tikimybė įkasti lentos nosį.
3. Rocker
Rocker - tai tiesiog lentos išlenkimo (lenkimo) profilis. Yra du pagrindiniai tipai: ištisinis ir 3 pakopų rokeris. Tačiau pastaruoju metu vis labiau populiarėja išlenktos ( panašiai kaip slidžių ir snieglenčių išlenkimo profiliai) ir hibridinės (ištisinio ir 3 pakopų išlenkimo profilio derinys) rokerio lentos.
- Nepertraukiamasis rokeris suteikia sklandžią, sklandžiai išlenktą formą. Lentos su ištisiniu rokeriu užtikrina sklandesnį, greitesnį važiavimą, minkštesnį nusileidimą ir lengvą karvingą. Ši forma dažnai naudojama važinėjant lynų parke;
- 3 pakopų rokerio profilis turi tris skirtingas plokštumas lentos apačioje. Dėl to pasitinkant bangą lenta pakyla aukščiau. Tačiau dėl šio rokerio lenta taip pat važiuoja šiek tiek lėčiau, nes ji ne slysta, o plukdo vandenį. Toks "rocker" labiau tinka vidutinio lygio ir pažengusiems raiteliams. Tokia forma dažnai pasirenkama važiuojant už valties.
- Camber rocker yra palyginti nauja forma. Ji tolygiau paskirsto dviratininko svorį, todėl automatiškai sumažėja dalis spaudimo galinei kojai, nes skatinama natūralesnė laikysena. Jei iki šiol važinėjote su ištisiniu arba 3 pakopų rockeriu, gali prireikti šiek tiek laiko priprasti prie camberio.
- Hibridiniai rokeriai yra pirmųjų dviejų tipų mišinys: lygesnis, viduryje išlenktas ir labiau iškirptas viršus bei uodega. Ši forma gali praversti tiek parke, tiek už valties.
4. Bazinės formos
Be įmantraus dizaino, wakeboard lentos pagrindas būna įvairių formų, kurios turi įtakos lentos važiavimui. Yra trys pagrindinės pagrindo formos - be bruožų, su kanalais ir su V formos stuburu. Be to, galite turėti konkavus, kurie yra specialūs įdubimai, sukuriantys keliamąją jėgą ir veikiantys kaip įsiurbimą mažinantys greitintuvai.
- Bazėjebe bruožų nėra suformuotų briaunų ar kanalų; todėl važiavimui įtakos turi bendra forma, supynės ir briaunos;
- Lentoje esantyskanalai veikia kaip ilgi išspaustiniai pelekai, kurie nusileidus nutraukia paviršiaus įtempimą; jie taip pat padeda nukreipti vandens srautą.
- V formos nugarėlės, panašiai kaip ir kanalai, sušvelnina nusileidimą ir palengvina riedėjimą nuo vieno lentos krašto prie kito (dažnai pridedamos prie 3 pakopų rokerio lentų).
5. Plunksnos
Yra du pagrindiniai pelekų tipai: suformuoti (nuolatiniai) ir nuimami. Dauguma pradedančiųjų lentų turi abu juos. Taip pat galite važinėti be pelekų (nuimti pelekus), pavyzdžiui, lynų parke, kad maksimaliai išnaudotumėte kliūtis ir šliuoždami išvengtumėte peleko užsikabinimo už vienos iš jų.
Dažniausiai pelekai gali būti ilgi ir trumpi, kai ilgesni pelekai užtikrina stabilesnį ir nuspėjamesnį važiavimą (tinka pradedantiesiems), o trumpesni leidžia laisviau judėti ir laisviau jaustis ant vandens (vidutinio lygio ir pažengusiems).
6. Kraštai
Galiausiai, žvelgdami į kraštus, turėtumėte atsižvelgti į tai, kokį važiavimo stilių turite ar norite turėti.
Aštrūs kraštai tinka agresyvesniam važiavimui, kai giliau įsirėžiama į vandenį ir važiuojama didesniu greičiu. Apvalūs kraštai, priešingai, tinka ramesniems raiteliams, kurie nori geriau slysti paviršiumi ir daugiausia dėmesio skirti triukams su paviršiumi.
Kintamos briaunos derina aštrių ir apvalių briaunų savybes ir pojūčius. Tai įmanoma dėl didesnio aštrumo viršūnėje ir uodegoje (kad būtų didesnis sukibimas ir pjovimo galia) ir apvalesnių kraštų ties lentos viduriu (kad jaustumėtės kaip sviestas).
Taigi apibendrinant, prieš įsigydami wakeboardą turite pagalvoti apie:
- važiavimo tipą ir lankstumo dydį
- ilgį
- rokerį
- pagrindo formas
- pelekus
- ir kraštai
Ir nepamirškite, kad vandenyje visada reikia smagiai praleisti laiką!