Tinkamų bėgimo slidėmis lazdų pasirinkimo vadovas
Bėgimo slidėmis lazdos atlieka svarbų vaidmenį bėgimo slidėmis sporte. Klasikinio ir slidinėjimo su slidėmis būdai skiriasi, todėl renkantis bėgimo slidėmis lazdas svarbu į tai atsižvelgti. Šiame vadove gilinsimės į bėgimo slidėmis lazdų ilgį, medžiagą, rankenas, patarimus ir kt.
Jei jau esate susipažinę su XC lazdų specifika, nedvejodami eikite ir apžiūrėkite visą mūsų siūlomų bėgimo slidėmis lazdų asortimentą. Jei ne, skaitykite toliau, kad susipažintumėte su svarbiausiais dalykais, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis bėgimo slidėmis lazdas.
Nedvejodami pereikite prie jus labiausiai dominančios temos:
- Slidinėjimo lazdų ilgis
- Bėgimo slidėmis lazdų dydžių lentelė
- Slidinėjimo lazdų medžiagos
- Slidinėjimo lazdų rankenos
- Slidinėjimo lazdos
- Bėgimo slidėmis lazdų keitimo patarimai
Slidinėjimo lazdų dydžiai: Kokio dydžio slidinėjimo lazdų man reikia?
Rinkdamiesi bėgimo slidėmis lazdas, turėtumėte stengtis įsigyti jūsų ūgį ir slidinėjimo stilių atitinkančias lazdas. Kitaip tariant, norint rasti tinkamo ilgio bėgimo slidėmis lazdas, reikia suderinti lazdų ilgį su savo ūgiu ir atsižvelgti į savo slidinėjimo stilių.
Šiaurietiškojo slidinėjimo lazdų dydis yra labai svarbus, nes jis turi įtakos galios perdavimui, komfortui ir ištvermei. Per ilgos lazdos gali apkrauti pečius ir rankas, o dėl per trumpų lazdų slidinėdami galite per daug pasvirti į priekį, todėl sumažės jėgos perdavimas ir pusiausvyra.
Rekomenduojamas slidinėjimo lazdų ilgis skiriasi nuo rekomenduojamo klasikinių slidinėjimo lazdų ilgio dėl skirtingos slidinėjimo technikos. Klasikinio slidinėjimo lazdos yra trumpesnės nei slidinėjimo su slidėmis lazdos, ir tam yra svarių priežasčių.
Taikant tokią techniką kaip klasikinis dvigubas poliavimas, slidininkas turi pakelti lazdas, kad tvirtai įsmeigtų jas į žemę prieš save. Jėga lazdoms suteikiama palenkus viršutinę kūno dalį į priekį, kad atsirastų varomoji jėga. Jei lazdos bus per ilgos, bus įtempti pečiai ir bus sunkiau įdėti jėgą į lazdą. Jei lazdos bus per trumpos, negalėsite panaudoti tokios pat jėgos žingsniams.
Slidinėjimo lazdos iš esmės panašios į klasikines lazdas, išskyrus tai, kad jos yra ilgesnės. Lazdoms tiesiog reikia papildomo ilgio, kad pasiektų žemę, nes jos paprastai laikomos V formos link žemės. Ilgesnės lazdos leidžia čiuožėjams slidininkams pasiekti toliau į šonus ir užpakalį. Tai padidina atstumą, kuriuo jie gali panaudoti jėgą ir sukurti pagreitį.
Pastaba: Varžybų slidinėjimo varžybose būtina laikytis konkrečių taisyklių. Pagal Tarptautinės slidinėjimo ir snieglenčių sporto federacijos (FIS) tarptautines varžybų taisykles, lazdų ilgis neturi viršyti 83 proc. jūsų kūno ūgio, kuris matuojamas avint bėgimo slidėmis batus.
Jei negalite rasti tiksliai jūsų ūgį atitinkančių lazdų, nėra pagrindo nusivilti. Pradedantiesiems patariama rinktis šiek tiek trumpesnes lazdas, o patyrę slidininkai paprastai įvertina, ar geriau pasirinkti didesnio dydžio lazdas, remdamiesi savo patirtimi.
Bekelės slidinėjimui būtinos reguliuojamos lazdos su didesniais sniego krepšeliais - tai plačiau aptarsime specialiame skyriuje apie bekelės slidinėjimo lazdas.
Bėgimo slidėmis lazdų kotų medžiagos - standumas ir svoris
Bėgimo slidėmis lazdų kotai gaminami iš stiklo pluošto, anglies pluošto arba jų derinio. Nuo anglies kiekio lazdose priklauso jų standumas. Bėgimo slidėmis lazdos, pagamintos iš 100 % anglies, yra standesnės nei lazdos, pagamintos iš 50 % anglies ir 50 % stiklo pluošto. Kai kurie modeliai taip pat gaminami iš aliuminio. Aliumininės bėgimo lazdos paprastai skirtos bėgimo slidėmis, nes jos geriau pritaikytos ilgesnėms kelionėms dykumoje.
Tvirtesnių lazdų privalumas yra tas, kad slidinėjant perduodama kuo daugiau galios. Tai jūsų pastangas paverčia didžiausiu greičiu trasose. Naudodami minkštesnes lazdas negalėsite perduoti tiek galios. Kita vertus, minkštesnės lazdos lengviau apkrauna rankas slidinėjant ilgus atstumus. Jei turite problemų dėl jautrių alkūnių, jums gali būti naudinga naudoti minkštesnę lazdą. Slidinėjimui riedučiais, kuris vyksta ant kietesnio paviršiaus, minkštesnė lazda yra geras pasirinkimas - atraskite mūsų riedučių slidinėjimo lazdų pasirinkimą.
Lazdos standumas taip pat turi įtakos lazdos svoriui - kuo standesnė lazda, tuo ji lengvesnė. Turint lengvesnę lazdą, reikia mažiau jėgos, kad kiekvieno šuolio pradžioje rankas išjudintumėte į priekį.
Kitaip tariant: Jei esate greitas slidininkas ir norite geriausios įrangos, pirkite standžias ir lengvas lazdas. Jei slidinėjate ramesniu tempu - jei jūsų priežastis išvykti į gamtą mėgautis gamtos stebuklais, o ne susikoncentruoti į greitį ir treniruotes - puikiai tiks minkštesnės lazdos.
Bėgimo lazdų sukibimo medžiagos ir dirželių dizainas
Bėgimo slidėmis lazdų rankenos atlieka lemiamą vaidmenį užtikrinant jų našumą ir patogumą. Jos turi tiesioginės įtakos jūsų gebėjimui išlaikyti kontrolę ir stabilumą slidinėjant. Rankenos paprastai gaminamos iš gumos, kamštienos ir putplasčio - kiekviena jų turi unikalių privalumų.
Guminės rankenos užtikrina patikimą, neslystantį laikymąsi, todėl puikiai tinka bet kokiomis oro sąlygomis. Kamštinės rankenos geriau išlaiko šilumą nei kitos rankenų medžiagos. Tai padeda išlaikyti rankas ir pirštus šiltus. Putplasčio rankenos yra lengvos ir minkštos, todėl ilgesnių išvykų metu mažiau nuvargsta rankos ir patogiai laikosi.
Be rankenų, negalima pervertinti ir lazdų dirželių svarbos. Lazdos dirželiai yra būtini norint išlaikyti lazdų kontrolę. Labai svarbu tinkamai sureguliuoti dirželių ilgį, kad būtų užtikrintas optimalus veikimas. Idealus reguliavimas leidžia atleisti rankeną nuo lazdos rankenos ir kartu išlaikyti glaudžią kontrolę atliekant žingsnius.
Pasirinkę jūsų pageidavimus atitinkančias rankenas ir pasirūpinę tinkamu dirželio reguliavimu, galite pagerinti savo slidinėjimo patirtį ir maksimaliai padidinti našumą trasose.
Ieškote atsarginių rankenų ar dirželių savo bėgimo lazdoms? Peržiūrėkite mūsų bėgimo slidėmis lazdų priedų as ortimentą ir raskite atsarginių rankenų ir dirželių.
Toliau pateiktame vaizdo įraše rasite paprastas instrukcijas, kaip pakeisti slidinėjimo lazdų rankenas.
Slidinėjimo lazdos - reguliuojamos slidinėjimo lazdos su didesniais sniego krepšiais
Pasirinkti bėgimo slidėmis lazdas su didesniais krepšeliais yra labai svarbu slidinėjant bekelėje. Didesni krepšiai užtikrina didelį spaudimo paviršių ant puraus sniego už pažymėtų trasų ribų ir tinkamą atramą esant skirtingoms sniego sąlygoms.
Išplečiamos slidinėjimo lazdos yra nepakeičiama bekelės slidinėjimo įranga. Kertant kalną labai svarbu turėti galimybę savarankiškai pritaikyti kiekvienos lazdos ilgį. Naudodami reguliuojamas bekelei skirtas slidinėjimo lazdas, galite išlaikyti rankas vienoje plokštumoje, kai įveikiate stačią vietovę, dar vadinamą šoniniu įkalnėjimu.
Slidinėjant bekele, kur šlaitai gali smarkiai skirtis, galimybė lanksčiai reguliuoti lazdų ilgį leidžia slidininkams greitai prisitaikyti prie besikeičiančių sąlygų. Trumpinant lazdas kopiant į kalną skatinama efektyvi, vertikali laikysena. Ir atvirkščiai, lazdų pailginimas lygumoje arba leidžiantis nuo kalno suteikia geresnį svertą ir stabilumą.
Reguliuojamų slidinėjimo lazdų rasite mūsų siūlomose bėgimo slidėmis lazdose. Puslapio viršuje galite filtruoti rezultatus pagal ilgį, o jei pasirinksite parinktis, apimančias tam tikrą intervalą (pvz., xx cm - xx cm), rasite visus mūsų reguliuojamo ilgio lazdų modelius.
Slidinėjimo lazdų keitimo patarimai bėgimo ir riedučių slidinėjimo lazdoms
Laikui bėgant lazdų antgaliai susidėvi ir juos reikia pakeisti. Taip pat galite pakeisti savo bėgimo lazdų antgalius į kietesnius riedučių slidinėjimo lazdų antgalius, pritaikytus asfaltui, jei norėsite ir toliau naudoti įprastas lazdas treniruotėms ant riedučių.
Toliau pateiktame vaizdo įraše rasite paprastas instrukcijas, kaip pakeisti bėgimo ar riedučių slidžių lazdų antgalius. Nepamirškite išmatuoti savo lazdos skersmens prieš pasirinkdami slidinėjimo lazdų antgalius, skirtus bėgimo ar riedučių slidėms.