Jėgos aitvarai - kitesurfing
Kas yra jėgos aitvarai?
Jėgos aitvarai arba jėgos aitvarai yra ekstremali sporto šaka, kurioje jėgos aitvarai naudoja vėjo jėgą, kad galėtų skrieti vandeniu. Jėgos aitvarininko judesiai panašūs į burlentininko judesius. Jėgos aitvaras juda taip, kad vėjas pereina į kairę arba dešinę jėgos aitvaro dalį. Atlikėjai taip pat gali važiuoti prieš vėją arba su vėju manevruodami lenta ir aitvaru. Ši sporto šaka laikoma prieinamiausia iš buriavimo sporto šakų.
Kaip veikia jėgos aitvarai?
Norint užsiimti jėgos aitvarų sportu, reikia vietos, kurioje kasdien nuolat pučia vėjas. Taip turėsite tolygų ir nuspėjamą vėjo trauką. Priklausomai nuo stiliaus, jėgos aitvarų mėgėjai gali pageidauti skirtingo stiprumo vėjo - lengvo vėjo kreiseriniams pasiplaukiojimams, vidutinio stiprumo - laisvajam stiliui, o stipraus vėjo - ekstremalams. Ekstremalūs, pažengę raiteliai renkasi vandenis su bangomis, kad galėtų atlikti aukštus šuolius. Plokšti vandenys geriausiai tinka pradedantiesiems ir laisvojo stiliaus raiteliams.
Kokios įrangos reikia jėgos aitvarams?
Šiai sporto šakai vykdyti jums reikės įvairios įrangos. Jėgos aitvarų sporto įrangą sudaro aitvaras - jie būna įvairių dydžių, priklausomai nuo vėjo greičio, raitelio svorio, lentos dydžio ir raitelio įgūdžių.
Jėgos aitvaras su jėgos aitvaru sujungiamas baru, kuris tvirtinamas prie raitelio diržų, kad būtų lengviau išlaikyti jėgos aitvaro jėgą. Jėgos aitvarų sporto mėgėjams po kojomis reikia turėti įvairių formų lentą, kuri priklauso nuo raitelio stiliaus. Galiausiai raiteliai dėvi smūgines liemenes papildomai apsaugai ir hidrokostiumus, kai plaukia šaltuose vandenyse.
Ar jėgos aitvarų sportas yra pavojingas? Ne, nebent norite, kad taip būtų. Kadangi jėgos aitvarų sportas yra labai intensyvus, į jį reikia žiūrėti su profesionaliu instruktoriumi. Jei šią sporto šaką vykdysite laikydamiesi saugumo rekomendacijų, ji bus tokia pat saugi, kaip ir bet kuri kita.