Bodyboard pirkimas
Kai būsite pasirengę pirkti kėbulo lentą, turite atsižvelgti į daugelį dalykų. Čia rasite susistemintą ir glaustą vadovą apie svarbiausias savybes, į kurias reikia atkreipti dėmesį.
1. Šerdies pasirinkimas
Šerdis iš esmės yra pagrindinė medžiaga, iš kurios pagamintas jūsų lentos korpusas. Ji gaminama iš putplasčio, kuris būna trijų variantų - ESP, PE ir PP. Kiekviena iš jų pasižymi specifinėmis savybėmis, atsižvelgiant į vandens temperatūrą, bangų dydį, raitelio matmenis ir įgūdžių lygį ir t. t. Toliau rasite trumpą šių trijų tipų palyginimą.
ESP - polistireninis putplastis
- Leidžia kurti įvairias formas, dizainą ir unikalų lankstumo modelį
- Gerai amortizuoja alkūnes ir klubus
- Mažesnė kaina nei PE ir PP
- Tinka pradedantiesiems
- Puikus plūdrumas ir lengvumas
- Ne tokie tvirti kaip PE ir PP, todėl ieškokite apie. 50-55 mm storio, kad būtų dar tvirtesni
PE - polietilenas
- Originali ir labiausiai paplitusi kėbulo lentos šerdis
- Lankstus, beveik akimirksniu suteikiantis grįžtamąjį ryšį su raiteliu
- Leidžia geriau valdyti
- Geriau veikia vėsiame vandenyje
- Gerai tinka didesnėms bangoms
PP - polipropilenas
- Puiki universali lenta
- Tvirtesnė nei PE, bet lengva ir tvirtesnė
- Visiškai nepralaidi vandeniui
- Gerai veikia šiltuose vandenyse ir šiltomis sąlygomis
- Puikiai tinka didelėms bangoms ir sudėtingesniems manevrams
- PP su karoliukais suteikia lankstumo ir plūdrumo
- Ekstruzinis PP padidina standumą ir greitį
Kai kalbame apie lankstumą, tai reiškia, kad lenta lenkiasi veikiama išorinio spaudimo (pvz., bangų) ir atitinkamai spyruokliuoja atgal. Kuo didesnis lentos lankstumas, tuo lenta geriau reaguoja į vandens sąlygas. Kai lenta yra mažiau lanksti, teigiama, kad ji yra standesnė, bet greitesnė.
2. Skliautų (skinų) parinkimas
Slickai, dar vadinami skin'ais, yra medžiagos, dengiančios apatinę lentos korpuso dalį, t. y. tą vietą, kuri turi tiesioginį sąlytį su vandeniu. Skiriami dviejų tipų slikai: Surlyn Slicks ir HDPE Slicks:
- HDPE slicks - tai didelio tankio polietileno slicks, tampri medžiaga, pasižyminti nedideliu pasipriešinimu, kuris atitinkamai padidina greitį. HDPE slidės paprastai yra pigesnis sprendimas, palyginti su "Surlyn", ir dažniausiai naudojamos pradedantiesiems skirtose lentose.
- Surlyn slicks suteikia gumą primenantį paviršių, kuris užtikrina optimalią reakciją ir lankstumą, nes, panaudojus spaudimą, jis sugeba grįžti į pradinę formą. Tai geriausi ir kūno buriuotojų labiausiai mėgstami slick'ai. Jis yra brangesnis už HDPE, tačiau užtikrina geresnes eksploatacines savybes.
3. Denio pasirinkimas
Denis - tai viršutinė lentos dalis, ant kurios gulite kūnu plaukdami bangomis. Čia galite rinktis iš trijų variantų: PE, XPE ir IXPE. Jas galite palyginti toliau pateiktoje lentelėje:
PE - polietilenas
- Puikus raitelio paminkštinimas
- Lengviau susidaro įlenkimai, nes negrįžta į pradinę formą
- Minkštas ir lankstus
XPE - skersinio ryšio, kryžminių ląstelių
- Puikus atsparumas vandeniui, nes yra uždaros struktūros
- Lygi išvaizda, bet reikia daugiau vaško sukibimui užtikrinti
- Tvirtesnis nei PE ir IXPE
IXPE - kryžminio ryšio, atvirų ląstelių
- Mažesnė tikimybė, kad sumažės lentos lankstumas ir atatranka
- Ypač standi ir labai tvirta, nes yra didesnio tankio
- Minkštesnė nei XPE, šiurkštesnė, kad būtų geresnis sukibimas
Palubės pasirinkimas dažnai priklauso nuo pageidavimų ir važiavimo stiliaus - ar norite minkštesnio pojūčio, elegantiškesnės išvaizdos, ar ilgesnės nesusiglamžančios lentos, viskas priklauso nuo jūsų.
4. Uodegos formos pasirinkimas
Yra du pagrindiniai kėbulinių lentų uodegos formos tipai, kurie gali turėti keletą variantų. Abu tipai tinka visų lygių raiteliams ir daugiausia priklauso nuo jūsų pageidavimų ir sąlygų, kuriomis važinėjate.
- Pusmėnulio formos uodega yra geras variantas visoms sąlygoms. Ji užtikrina gerą sukibimą su banga, o raiteliams lengviau išdėstyti klubus ant lentos, kad galėtų gaudyti bangas arba irkluoti;
- Šikšnosparnio uodega dėl didesnio plūdrumo geriau tinka esant silpnesnėms bangavimo sąlygoms ir (arba) nenuspėjamoms bangoms. Dėl to ji taip pat yra geresnis pasirinkimas sunkesniems raiteliams. Dėl papildomo plūdrumo taip pat padidėja greitis, tačiau gali būti, kad lentos galinė dalis bus laisvesnė.
5. Dydžio pasirinkimas
Kūno bortams svarbu išsirinkti tinkamo dydžio lentą. Be jūsų ūgio, dydžio pasirinkimas priklauso ir nuo to, kokio tipo bangomis važinėsite. Jei plaukiosite didesnėmis bangomis, jums reikės mažesnės lentos kontrolės ir manevringumo. Jei važinėsite silpnesnėmis sąlygomis, pravers didesnių lentų plūdrumas.
Tačiau labai svarbu nepamiršti, kad lenta vis tiek turi atitikti jūsų ūgį ir svorį! Jei pasirinksite per ilgą lentą, irkluodami su pelekais keliais atsitrenksite į uodegą. Kita vertus, per maža lenta neužtikrins pakankamo plūdrumo. Galimybė sureguliuoti plūdrumą nesikišant į lentos ilgį - pasirinkti platesnę / siauresnę lentą.
Norėdami išsiaiškinti, kokio dydžio lentos jums reikia, galite išmatuoti:
- atstumą nuo žemės iki bambos;
- atstumą nuo smakro iki kelių;
Šie du skaičiai nebūtinai sutampa, bet yra gana artimi, o tarp jų esantys skaičiai yra geras tinkamo lentos ilgio rodiklis.
6. Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas - pelekai / plaukmenys
Plaukiojant kūno bortine lenta, pelekai arba plunksnos yra ne tik aksesuaras, bet ir būtinybė. Plaukmenys, naudojami kūno bortams, yra specialiai pagaminti ir skiriasi nuo įprastų pelekų, kuriuos naudojate, pavyzdžiui, plaukdami. Kūno bordavimo pelekai paprastai yra trumpesni, platesni ir standesni, kad galėtumėte greitai įsibėgėti ir pagauti bangą bei manevruoti netrukdomi pelekų.
Egzistuoja daugybė variantų, pradedant medžiagomis ir baigiant formomis, tačiau svarbiausia, kad įsigytumėte kūno bortams skirtus pelekus, kurie būtų patogūs ir tiktų jūsų kojoms.
Kūno bortai - pirmyn!
Dabar, kai jau žinote pagrindinius dalykus, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš įsigyjant lentą, galite ieškoti ir išsirinkti jums tinkamą. Nesijaudinkite, visada bus daugiau klausimų ir daugiau informacijos, todėl jei abejojate, susisiekite su mumis.