Greitųjų riedučių pirkimas
Tai mūsų greitųjų riedučių pirkėjo vadovas, apimantis ratų dydį, guolius, batus ir rėmus. Perkant geriausias greitojo čiuožimo pačiūžas svarbiausia yra našumas. Nesvarbu, ar esate pradedantysis, ar profesionalas, pagrindinis greitųjų riedučių aspektas yra greitis, o šiame vadove sužinosite, kas lemia greitųjų riedučių greitį.
Jūsų pasirinkimai, žinoma, priklausys nuo aplinkybių, kuriomis čiuožiate, ir nuo to, kokio tipo greituoju čiuožimu užsiimate, tačiau nesijaudinkite, mes nušviesime jums rūpimus klausimus, susijusius su greitųjų čiuožimo pačiūžų pasirinkimu.
Greitųjų čiuožėjų ratukai
Norint pasiekti didžiausią greitį, reikia riedučių su dideliais ratais. Apžvelkime pagrindinius greitųjų riedučių ratukų ypatumus. Du svarbiausi veiksniai yra ratų dydis ir ratų kietumas, tačiau ratų stebulės ir ratų profilis taip pat turi įtakos jūsų greitųjų riedučių našumui.
Greitojo čiuožimo ratų dydis
Greitojo čiuožimo ratukai paprastai yra didesni nei ratukai, skirti mėgėjiškam čiuožimui. Štai keletas pagrindinių patarimų, kaip pasirinkti greitųjų riedučių ratų dydį:
- 90 mm: Rekomenduojamas greitųjų riedučių ratukų dydis pradedantiesiems ir vaikams. Žemesnis svorio centras užtikrina lengvesnį valdymą.
- 100 mm ir 110 mm: Tinkami paprastiems greitojo čiuožimo riedutininkams ir varžybų dalyviams, užtikrinantys didesnį greitį.
- 125 mm: Naudojami riedutininkų maratonininkų, kad pasiektų didžiausią greitį ir įveiktų didelius atstumus. 125 mm ratai naudojami 3 ratų komplektacijose.
Teoriškai (ir dažniausiai praktiškai) didesni ratai yra greitesni. Būdami pradedantieji, galite neturėti čiuožimo 110 mm ar 125 mm ratukais technikos, todėl greičiausiai būsite greitesni su mažesniais ratukais. Tačiau jei turite įgūdžių juos valdyti, didesniais ratais galite pasiekti didesnį greitį.
Kita vertus, mažesni ratukai pagreitina greitį. Jei daugiausia sprintuojate trumpesnes distancijas, turėtumėte vengti 125 mm skersmens ratų, nes jums reikės daugiau laiko pasiekti didelį greitį, kurį jie gali pasiekti.
Pastaba: 125 mm ratai draudžiami uždarų patalpų lenktynėse arba lenktynėse treke.
Greitojo čiuožimo ratų kietumas
Greitajam čiuožimui skirti ratukai paprastai būna kietesni nei pramoginių ar fitneso riedučių ratukai. Dėl papildomo kietumo ratukai tampa greitesni, nes sukelia mažesnę trintį su paviršiumi. Tačiau dėl to taip pat sumažėja sukibimas su kelio danga ir slopinama vibracija.
Svarstydami apie ketinamų įsigyti greitųjų riedučių ratukų kietumą, pagalvokite apie sąlygas, kuriomis čiuošite. Ar čiuošite lauke, ant viešųjų kelių, lauko čiuožyklose, ar uždarose čiuožyklose?
- Kietesni ratukai: pasižymi mažesniu sukibimu, mažiau sugeria vibracijas, mažesne trintimi ir didesniu greičiu.
- Minkštesni ratukai: Geriau sukimba, geriau sugeria vibracijas, didesnę trintį ir didesnį greitį.
Jei čiuožiate uždarų patalpų čiuožyklose arba labai lygiais paviršiais, tinka kietesni ratai. Tačiau jei čiuožiate nelygiais ir nenuspėjamais keliais, turėtumėte rinktis minkštesnius ratus.
Įprastas greitųjų čiuožimo riedučių ratukų kietumas yra maždaug 85 A durometro.
Greitojo čiuožimo ratų profilis
Greitojo čiuožimo ratukai paprastai yra smailėjančio arba siauro profilio. Taip sukuriamas siauresnis rato ir paviršiaus sąlyčio taškas, todėl trintis mažesnė, o greitis didesnis.
Ratams nusidėvint, ratų ir paviršiaus sąlyčio taškas padidėja. Ratų vidurio linija taip pat pasislinks į šonus. Taip yra dėl jūsų žingsnio judėjimo į šonus, ir tai visiškai normalu. Kol tai nepradėjo daryti neigiamo poveikio jūsų čiuožimui, rekomenduojame pasukti ratukus.
Kiek ratukų turi greitojo čiuožimo riedučiai?
Inline greitojo čiuožimo riedlentės paprastai turi 3 arba 4 ratukus kiekvienoje riedlentėje. Anksčiau buvo populiarios ir greitojo čiuožimo riedlentės su 5 ratukais vienai riedlentei, tačiau šiandien greitojo čiuožimo riedlentės turi 3 arba 4 ratukus.
- 3 ratukai vienai riedučiai: Dėl trumpesnės ratų bazės riedlentės yra manevringesnės ir judresnės. Be to, į 3 ratų riedučius galima įstatyti didesnius ratus, o tai reiškia, kad greičiui palaikyti reikia mažiau fizinių pastangų. Čiuožykloms su 3 ratukais reikia daugiau techninių įgūdžių, todėl jų nerekomenduojama naudoti visiškai pradedantiesiems.
- 4 ratukai vienai čiuožyklai: čiuožyklų su 4 ratukais ratų bazė yra ilgesnė, todėl čiuožyklos yra mažiau manevringos, bet stabilesnės. Pradedantieji turėtų rinktis 4 ratukus vienai čiuožyklai.
Greitojo čiuožimo varžybose 3 ratų komplektai su 125 mm ratukais sutinkami tik maratonuose. Keturių ratų komplektai su 110 mm ratukais būdingi greitojo čiuožimo varžybų disciplinoms, vykstančioms uždarose patalpose arba specializuotose lauko trasose.
Greitųjų riedučių rėmai
Greitųjų riedučių rėmai yra skirti ratukams laikyti. Greitųjų riedučių rėmai lemia kai kuriuos svarbius bendros komplektacijos aspektus:
- 3 ratukų arba 4 ratukų rėmelis: Rėmas lemia, kiek ratukų galite sumontuoti ant savo riedučių.
- Ratų bazė: Atstumas tarp priekinio ir galinio rato centro.
- Ratų skersmuo: Kokie didžiausi ratai gali būti montuojami ant rėmo?
Tinkami greitųjų riedučių rėmai yra lengvi ir paprastai gaminami iš aliuminio arba anglies pluošto.
- Anglies pluošto greitųjų riedučių rėmai yra standesni ir lengvesni už aliuminio rėmus ir dažnai giriami už geresnį galios perdavimą.
- Aliuminio greitųjų riedučių rėmai yra patvaresni ir atsparesni nei anglies rėmai.
Greitųjų riedučių rėmų derinimas
Greitųjų riedlenčių rėmo suderinimo sąvoka svarbi visiems greitųjų riedlenčių žaidėjams, ypač tiems, kurie orientuojasi į rezultatus. Į ją reikia atsižvelgti ne tik atnaujinant rėmus, bet ir perkant visas greitojo čiuožimo riedučių komplektacijas. Gali atsirasti asmeninių pageidavimų arba jums gali prireikti kitokio rėmo sureguliavimo nei tas, kuris pateikiamas iš dėžės.
Greitųjų čiuožimo rėmelių reguliavimas - tai optimalaus balanso taško paieška pagal jūsų fiziologiją. Jei jums sunku išlaikyti tiesias kulkšnis (jei krentate į vidinę čiuožyklos pusę), gali tekti šiek tiek pakoreguoti šoninę rėmo padėtį.
Greitųjų riedučių rėmų reguliavimas - tai jų tvirtinimas batų viduryje tiek skersine, tiek išilgine kryptimi.
Greitųjų riedučių rėmų šoninis reguliavimas:
- Priekinis ratas turi būti sulygiuotas su tašku, kuriame išsiskiria didysis ir antrasis kojos pirštas.
- Galinis ratas turėtų būti sulygiuotas su bato kulno kaušo viduriu.
Išilginis greitųjų čiuožėjų rėmų reguliavimas:
- Atstumas nuo bato galo iki rėmo galo turi būti lygus atstumui nuo bato galo iki rėmo galo).
Visą mūsų pasirinkimą rasite čia:
Greitųjų riedučių batai
Svarbiausias veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkantis inline greitojo čiuožimo batus, yra maksimalus galios perdavimas. Tai reiškia, kad jums reikia standžių, prigludusių batų, kuriuose nebūtų vietos kojoms judėti.
Paprastai greitojo čiuožimo batai būna be įdėklų. Nors įdėklai suteikia patogumo, jie gali pakenkti tiesioginiam galios perdavimui, todėl profesionaliame greitajame čiuožime jų dažnai atsisakoma. Tačiau daugelyje greitajam važiavimui skirtų riedlenčių vis tiek yra patogumo funkcijų, pavyzdžiui, aukštesnė kulkšnies atrama arba įdėklai, todėl jos puikiai tinka riedlenčių maratonams.
Šiluma formuojami greitojo čiuožimo batai
Daugelis pažangių greitojo čiuožimo pačiūžų turi karščiu formuojamus batus, t. y. veikiant karščiui batai tampa formuojami. Šiluma formuojami batai gali padėti išvengti spaudimo taškų, diskomforto ir pūslių, nes batai idealiai prisitaiko prie individualios pėdos formos. Tinkamai termiškai suformuotas batas yra prigludęs ir individualiai pritaikytas, todėl geriau kontroliuojamas ir perduodama energija, o tai ypač pageidautina į rezultatus orientuotiems greitojo čiuožimo sportininkams.
Formuodami batus šiluma, vadovaukitės gamintojo pateiktomis instrukcijomis, skirtomis konkrečiam modeliui.
- Peržiūrėkite mūsų siūlomus greitojo čiuožimo batus
- Skaitykite daugiau apie greitojo čiuožimo batų montavimą
Greitųjų riedučių guoliai
Perkant greitųjų čiuožimo pačiūžų porą gali būti gera idėja atkreipti dėmesį į guolius, tačiau apskritai greitųjų čiuožimo pačiūžų poroje montuojami guoliai neturėtų nulemti jūsų pasirinkimo. Jei perkate tinkamos kokybės greitojo čiuožimo riedlentes, jos bus su tinkamos kokybės guoliais.
Dauguma guolių vertinami pagal ABEC skalę, kur aukštesnis ABEC įvertinimas reiškia didesnį gamybos tikslumą. Nors ABEC reitingas tiesiogiai neįvertina, kaip greitai guoliai gali riedėti, jis atspindi jų konstrukcijos paklaidų toleranciją. Todėl mažesnį ABEC reitingą turintys guoliai gali ne taip sklandžiai riedėti kaip didesnio ABEC reitingo guoliai.
Taip pat galite susidurti su guoliais su ILQ reitingu, kuris reiškia "InLine Qualified". Nesijaudinkite - šie guoliai yra aukštos kokybės ir puikiai veiks!
Perkant greitojo čiuožimo guolius, geriausia atsižvelgti ne į specifikacijas, o į prekės ženklo rekomendacijas ir naudotojų atsiliepimus. Daugelis patyrusių greitojo čiuožimo specialistų sako, kad turėtumėte atkreipti dėmesį į konkretaus guolio ilgaamžiškumą, o ne į ABEC klasifikaciją.
Kitas svarbus greitojo čiuožimo (ir kitų riedučių sporto šakų) guolių veiksnys yra priežiūra ir tepimas. Visada turėtumėte stebėti savo guolių būklę ir nepamiršti, kad jie tarnaus ilgiau, jei juos valysite ir sutepsite, kol jie nesugedo. Priešingu atveju teks pirkti naujus guolius.