Riedlenčių pirkimas
Ruošiatės "minimalių įgūdžių" testui? Ar tiesiog reikia pirmųjų riedučių? Bet kokiu atveju norėtumėte atkreipti dėmesį į dydį ir rinktis riedučius pagal aplinkybes; grindų tipą ir naudotojo svorį. Perskaitykite šį vadovą, kad sužinotumėte, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį pirkdami naujus derbio riedučius.
Pažiūrėkite šį vaizdo įrašą, kuriame trumpai apžvelgiame, ką būtinai turėtumėte žinoti prieš pirkdami pirmąją derbio riedučių porą.
Riedlenčių derbis yra kontaktinis ir socialinis komandinis sportas, žaidžiamas uždarose patalpose. Tinkamos pačiūžos yra labai svarbios jūsų gebėjimui judėti vikriai ir turės didelę įtaką jūsų žaidimui. Įgydami daugiau patirties pakeliui, taip pat žengsite žingsnį arčiau savo asmeninių pageidavimų.
Derbio riedžiai - grindų danga, kietumas ir naudotojas
Riedlenčių derbyje visada naudojate uždarų patalpų ratus, nes žaidžiate uždarose patalpose. Žinoma, jei planuojate žaisti lauke, turėtumėte naudoti atitinkamus ratus. Geri ratukai yra labai svarbūs jūsų žaidimui, svarbiausia rasti tinkamą pusiausvyrą tarp grindų, ratukų ir jūsų, kaip žaidėjo.
- Slidžioms grindims rekomenduojame 88-92A kietumo ratukus. Naudodami šiuos minkštesnius ratukus turėsite didesnį sukibimą su paviršiumi, kad išvengtumėte paslydimo.
- Jei grindys sukibusios, rekomenduojame naudoti 93-99A. Sporto arenose žmonės dažniausiai naudoja 92-95A, tai geras universalus ratų kietumas.
Kaip ir naudotojo svoris:
- Kuo daugiau sveriate, tuo kietesnius ratus turėtumėte rinktis.
- Kuo mažiau sveriate, tuo minkštesnius ratus turėtumėte rinktis.
Gali būti gera idėja pasiskolinti ratus iš vieno iš savo komandos žaidėjų, jei tikrai labai abejojate, kokius ratus rinktis.
Guoliai
Derbyje guoliai neturi didelės reikšmės priimant sprendimą, be to, natūralu, kad jie ilgiau tarnaus, nes žaidžiate patalpose.
Guoliai turi įtakos tam, kaip gerai sukasi ratas. Kuo didesnis guolio tikslumas, tuo lengviau ratas sukasi, todėl pasiekiamas didesnis greitis. Tikslumo lygiui nustatyti naudojate įvairias skales. "SkatePro" paprastai naudojame ABEC skalę kartu su skaičiumi, pavyzdžiui, ABEC 7, ir kuo aukštesnis įvertinimas, tuo aukštesnis tikslumo lygis. Tačiau rekomenduojame pirkti iš pripažinto prekės ženklo, o ne orientuotis tik į ABEC reitingą, nes gali būti, kad, pavyzdžiui, ABEC 7 guolis yra greitesnis už ABEC 9. Be to, ABEC nieko nepasako apie tai, koks ilgaamžis yra guolis.
Jei norite išsamiau susipažinti, galite perskaityti mūsų guolių vadovą.
Derbio riedučių plokštelės - nailonas ir aliuminis
Galite rinktis nailono ir aliuminio plokšteles. Dauguma derbio žaidėjų pirmenybę teikia aliuminiui, tačiau jei esate pradedantysis, ieškantis pigių plokštelių, nailonas taip pat gali būti tinkamas. Tačiau tai lengvos plokštelės, kurių tarnavimo laikas trumpesnis ir kurios neatlaiko tokio kūno svorio kaip aliuminio.
Ilgainiui apsimoka rinktis aliuminio plokšteles. Palyginti su nailoninėmis, jos yra patvaresnės ir jautresnės. Tai svarbūs veiksniai tokiame kontaktiniame sporte, kaip derbis, kur plokštelės bus veikiamos stiprių smūgių ir kur reikia pačiūžų, galinčių sekti jūsų judesius atliekant daugybę judrių judesių.
Judrių derbio pačiūžų korpuso kampas ir pagalvėlės
Nuo sunkvežimių kampo labai priklauso, kokios judrios bus jūsų derbio keturratės riedučių pačiūžos. Įprastas sunkvežimių kampas yra 10-45 laipsnių, tačiau jų būna įvairių kampų.
- Mažesnis kampo laipsnis reiškia stabilesnes krypties čiuožyklas.
- Didesnis kampo laipsnis reiškia judresnes ir judresnes čiuožyklas.
Nuo sunkvežimių pagalvėlių taip pat priklauso, kokios judrios bus jūsų pačiūžos. Dažniausiai gamintojo sunkvežimiai tiekiami su kietomis pagalvėlėmis. Kietos pagalvėlės reiškia, kad čiuožyklų kryptis yra stabilesnė, bet manevringumas mažesnis. Tačiau jas galite lengvai pakeisti minkštesnėmis pagalvėlėmis ir gauti judresnes pačiūžas, kurios ne tik geriau reaguoja į jūsų judesius, bet ir palengvina staigius posūkius.
Pagalvėlių nustatymas
Skiriami du pagalvėlių tipai: kūginė ir statinė. Kūginių pagalvėlių privalumas yra tas, kad jos čiuožyklą padaro gyvesnę. Kokias pagalvėles pasirinksite savo komplektacijai, priklauso nuo to, ką leidžia jūsų derbio pačiūžos.
Čiuožykloje yra keturios pagalvėlės - dvi statinės viršuje ir dvi jūsų pasirinktos pagalvėlės apačioje - tai gali būti statinių ir kūgių mišinys. Jūsų pasirinktas apatinių pagalvėlių sumaišymo būdas skirtingai paveiks čiuožyklą:
- Jei norite, kad čiuožykla būtų judresnė, geriau suktųsi ir stabiliai judėtų nugara, priekyje įdėkite kūgį, o gale - statinę.
- Jei norite dar gyvesnės čiuožyklos - priekyje ir gale dėkite kūgį.
Derbio riedučių pirštų ribotuvai
Norėdami sustoti derbio keturratėmis riedučiais, naudokite priekyje esantį pirštų ribotuvą arba specialius stabdymo būdus, nes jie neturi tradicinės stabdžių kaladėlės gale, kaip inline riedučiai.
Nepamirškite pasirinkti nebraižantį pirštų stabdiklį, kad ant grindų neliktų žymių.
Trumpas ir ilgas kotas
Pirštų stabdžiai būna su ilgu arba trumpu kotu. Nuo koto ilgio priklauso, kiek turite pakelti koją eidami ant pirštų. Jį galima reguliuoti, o kokį ilgį pasirinksite, priklauso nuo jūsų asmeninių pageidavimų. Tačiau paprastai:
- ilgas kotas naudojamas kartu su didesniais ratais.
- Trumpi kotai naudojami kartu su mažesniais ratais.
Patarimas: norėdami sužinoti, kokio dydžio turėtų būti jūsų pirštų stovas, pakelkite riedučio galinę dalį, kai pirštų stovas nukreiptas žemyn, ir įsitikinkite, kad tarp galinio rato ir paviršiaus telpa trys pirštai.
Derbio batai
Renkantis tinkamus batus svarbiausia, kad jie gerai priglustų. Taip užtikrinsite optimalią čiuožimo priemonių kontrolę, kad galėtumėte lengvai judėti. Derbio batai paprastai būna žemo kirpimo, tačiau yra ir aukštakulnių. Aukšto kirpimo batai labiau palaiko kulkšnis, tačiau žemo kirpimo batai suteikia daugiau manevringumo, todėl lengviau atlikti staigius posūkius, kurių derbyje prireiks labai dažnai. Kai kuriuose modeliuose batus galima net termiškai formuoti, kad jie dar labiau prisitaikytų prie jūsų pėdos.
Derbio riedučių dydžiai
- Taisyklė - rinktis tokį patį dydį, kaip ir jūsų batų dydis, arba pusę dydžio didesnį.
- Nepamirškite perskaityti konkretaus gaminio dydžio lentelės svetainėje.
Norite, kad pačiūžos tvirtai priglustų prie jūsų pėdų, tačiau jų nespaustų. Tinkamai prigludę pajusite daug didesnę čiuožimo kontrolę ir taip sumažinsite riziką susižeisti judinant pėdos sąnarį įvairiais kampais, reikalingais riedlenčių žaidime.
Slidžių apsauga
Kadangi riedučių derbis yra kontaktinis sportas, labai svarbu, kad dėvėtumėte kokybišką riedučių apsaugą - tai reiškia patvarią, didesnius plotus dengiančią įrangą. Atminkite, kad derbyje apsaugos reikia KADA nukrisite, o ne JEI nukrisite, kaip fitneso riedlenčių sporto šakoje.
Svarbiausia apsaugoti kelius, nes jie patirs daug smūgių. Be to, taip pat rekomenduojame dėvėti riešų apsaugas ir šalmą, kuris yra privalomas, kaip ir burnos apsauga - visada nepamirškite saugoti savo šypsenos!
Peržiūrėkite mūsų riedlenčių pasirinkimą
Jei vis dar turite kokių nors abejonių ar klausimų, nedvejodami susisiekite su mumis.