How to Maintain Inline Skates and Roller Skates
Riedučių ir riedučių priežiūra apima įvairius veiksmus, iš kurių kai kuriuos reikia atlikti dažniau nei kitus. Tinkama priežiūra užtikrina jūsų inlinių ar riedučių ilgaamžiškumą ir našumą, be to, dėl jos laikas ant ratukų tampa malonesnis ir saugesnis.
Šiame vadove rasite svarbiausių patarimų ir gudrybių, kaip prižiūrėti riedučius, įskaitant jų apsaugą, valymą, ratukų ir guolių būklės palaikymą. Be to, jame rasite nuorodas į išsamesnius vadovus ir straipsnius apie konkrečius priežiūros metodus.
Apžvalga
Apžvalga
Kaip valyti riedučius?
Inlinerių ir riedučių valymo būdas priklauso nuo konkretaus modelio. Pavyzdžiui, jei turite nuimamus įdėklus, galite juos išimti ir kruopščiai išplauti, o su įmontuotais įdėklais yra kitaip.
Jei jos turi kietą batą, galite jas intensyviau šveisti kempine, o minkštą batą reikia valyti švelniau.
Giluminis įdėklų arba riedučių valymas
- Išardykite riedučius: Išimkite ratus, guolius ir, jei įmanoma, išimkite įdėklus.
- Išvalykite batus: Kietų batų paviršių valykite kempine su švelniu muilu ir vandeniu. Minkštus batus reikėtų valyti švelniau minkštu skudurėliu, jų nereikėtų visiškai mirkyti.
- Plaukite įdėklus: Jei batų įklotai yra nuimami ir skalbiami, laikykitės gamintojo nurodymų. Paprastai juos galite skalbti skalbimo mašinoje su švelniu skalbikliu ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Džiovinkite juos ore gerai vėdinamoje patalpoje ir nenaudokite džiovyklės, nes dėl to jie gali susitraukti ir deformuotis.
- Valykite ratus ir guolius: Nuvalykite ratus drėgna šluoste. Valykite guolius vadovaudamiesi šiuo vadovu: Kaip valyti ir tepti guolius
Kaip plauti riedučių ir riedlenčių įdėklus?
Vidinį batą, dar vadinamą įdėklu, dažnai galima nuimti ir išplauti. Visada laikykitės gamintojo pateiktų priežiūros instrukcijų, kad jų nesugadintumėte. Jei neturite gamintojo nurodymų, kaip plauti riedučių įdėklus, pateikiame bendrą metodą:
- Nuimkite įdėklus: Išimkite visus naudojamus vidpadžius.
- Išplaukite įdėklus: Įdėkite juos į skalbimo mašiną su švelniu skalbikliu. Neskalbkite aukštesnėje nei 30 °C temperatūroje.
- Džiovinkite įdėklus ore: Pakabinkite juos džiūti gerai vėdinamoje vietoje. Niekada nenaudokite plaukų džiovintuvo.
Jei jūsų pačiūžose yra įmontuoti įdėklai, jų skalbti negalėsite. Tačiau galite juos išpurkšti antibakteriniais batų dezodorantais, kad išvengtumėte nemalonaus kvapo. Būkite ypač atsargūs ir po kiekvieno užsiėmimo palikite jas gerai vėdinamoje vietoje, o jei reikia, apsvarstykite galimybę įsigyti batų džiovintuvą.
Kaip po skalbimo greitai išdžiovinti riedučių arba riedlenčių įdėklus?
Jei norite pagreitinti savo įdėklų džiūvimo procesą, galite juos ištepti rankšluosčiais arba naujienų popieriumi, kad sugertų drėgmę iš įdėklų. Visada pasirūpinkite tinkamu patalpos, kurioje džiovinate įdėklus, vėdinimu.
Pastaba: niekada nenaudokite plaukų džiovintuvo ar kitų šildymo prietaisų, kad išdžiovintumėte riedučių įdėklus. Dėl to jie gali susitraukti ir deformuotis.
Ką daryti, kad riedučių ir riedučių įdėklai nesmirdėtų?
Ar galite ką nors padaryti, kad išvengtumėte smirdančių įdėklų? Kvapas kaupiasi dėl bakterijų dauginimosi, o šilti ir drėgni įdėklai yra puiki terpė tam atsirasti.
Atrodo, kad išvengti blogo kvapo riedlenčių įdėkluose neįmanoma, tačiau galite gerokai sulėtinti šį procesą.
Daug padeda riedlenčių įdėklų vėdinimas
Po kiekvieno čiuožimo seanso palikite savo pačiūžas gerai vėdinamoje vietoje, kad išdžiūtų. Tai padeda sulėtinti drėgmės ir bakterijų sukeliamo blogo kvapo atsiradimą. Jei jūsų pačiūžos turi nuimamus įdėklus, išimkite juos išdžiovinti. Jei jie yra skalbiami, reguliariai juos skalbkite, kad išliktų švieži.
Kad sumažintumėte blogų kvapų atsiradimą riedučių įdėkluose, po treniruočių visada atlikite šiuos veiksmus:
- Po čiuožimo kuo labiau atverkite įdėklus ir palikite juos gerai vėdinamoje patalpoje. Visada išimkite pačiūžas iš maišelio!
- Išimkite vidpadžius, kad jie išvėdintų (jei naudojate vidpadžius).
- Apsvarstykite galimybę naudoti antibakterinį batų dezodorantą.
Įtraukę šiuos įpročius į savo kasdienybę, galėsite ilgiau išlaikyti šviežias savo riedučių ar riedučių įklotus ir mėgautis treniruotėmis nesijaudindami dėl nemalonaus kvapo.
Kaip dažnai turėčiau valyti savo guolius?
Kokiu dažnumu reikia valyti ir tepti guolius, priklauso nuo to, kaip dažnai ir kokiomis sąlygomis važinėjate riedučiais ar riedlentėmis. Jei riedučiais važinėjate dažnai arba aplinkoje, kurioje vyrauja purvas ar drėgmė, guolius valyti ir tepti reikės dažniau nei tam, kuris riedučiais važinėja tik švariais paviršiais ir tik retkarčiais.
Štai pagrindiniai požymiai, rodantys, kad laikas valyti guolius:
- Eksploatacinių savybių pablogėjimas: Jei jūsų guoliai pradeda blogiau veikti, laikas valyti.
- Neįprasti garsai: Jei pastebėjote, kad jūsų guoliai skamba kitaip, tai gali būti dėl juose esančių nešvarumų ar šiukšlių. Valymas gali padėti prailginti jų tarnavimo laiką.
Jei atėjo laikas keisti guolius arba valyti ir tepti juos, kad jie veiktų optimaliai, mes jums pasiūlysime ir produktų, ir informacijos, kurios reikia, kad pagerintumėte savo čiuožimo patirtį valydami ir tepdami esamus guolius arba keisdami juos visiškai naujais:
- Kaip valyti ir tepti guolius
- Peržiūrėkite mūsų siūlomą guolių alyvą ir guoliams valyti skirtas talpyklas
- Peržiūrėkite mūsų siūlomus riedučių ir riedlenčių guolius
Kaip išimti riedučių guolius?
Inline riedlenčių guolius galima išimti naudojant specializuotus įrankius arba be jų. Norėdami veiksmingai išimti guolius, atlikite šiuos veiksmus.
Pradėkite nuo ratukų nuėmimo. Paprasčiausiai atlaisvinkite ašis ir varžtus su veržliarakčiu.
Pastaba: laikykite ratukus tvarkingus, kad galėtumėte juos sumontuoti tiksliai toje pačioje padėtyje arba tinkamai pasukti.
Guolių nuėmimas be specialaus įrankio
Naudokite impleninį raktą guoliams ištraukti. Kiekviename ratuke yra du guoliai ir tarpinė. Įsitikinkite, kad veržiate patį guolį, o ne tarpinę. Išėmę pirmąjį guolį, apverskite ratą ir išimkite antrąjį guolį.
Šiame vaizdo įraše parodyta, kaip guolius galima išimti nenaudojant specialaus guolių nuėmėjo.
Guolių nuėmimas naudojant guolių nuėmiklį / peiliukų įrankį
Naudojant guolių nuėmiklį šis procesas labai supaprastėja ir nereikia jaudintis, kad ką nors padarysite neteisingai. Juo galima traukti guolio kraštą, o ne jį spausti.
Tiesiog įkiškite guolio nuėmimo įrankį į guolio vidurio skylę ir traukite už vidinio guolio krašto.
Dauguma peilių įrankių turi guolio ištraukimo įtaisą, raskite savąjį:
Pasukite riedučių ratus
Kai čiuožiate riedučiais, stumdotės į šonus, todėl vienos pusės ratukai dėvisi greičiau nei kitos. Kad pailgintumėte ratukų tarnavimo laiką ir užtikrintumėte sklandų važiavimą, rekomenduojama kartkartėmis pasukti ir apversti ratukus.
Apžiūrėkite ratus ir patikrinkite, ar jie netolygiai dėvisi. Jei vidinis ratų kraštas nusidėvėjęs gerokai labiau nei išorinis, laikas pasukti ratus.
Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, ratus turite sukti teisingai.
Pagrindinis rato sukimosi principas riedučiuose inline riedlente
Pagrindinių 4 ratų inline riedlentėse ratus sukate ir apverčiate kryžminiu būdu tarp kairiojo ir dešiniojo riedlentės ratų. Pažymėkite ratukus 1-4 numeriais ir sukite juos pagal schemą 1-3 / 2-4.
Ar būtina sukti riedučių ratus?
Ratukus būtina sukti, kad jie tolygiai dėvėtųsi ir pailgėtų jų tarnavimo laikas. Reguliariai sukant ratukus, jie ilgiau sklandžiai riedės, kol galiausiai juos teks pakeisti. Sukdami ratus pradedate dėvėti naują rato dalį, todėl ratai rieda su mažesne trintimi.
Kitaip tariant, ratų sukti nebūtina - visada galite nusipirkti naujus ratus ir pasiekti tą patį rezultatą, tačiau jei norite maksimaliai išnaudoti savo ratus, rekomenduojama juos sukti!
Kokių įrankių reikia riedučių ar riedlenčių priežiūrai?
Pagrindinei riedučių priežiūrai reikia:
- Šešiakampio rakto / alkūninio rakto: Tai pagrindinis įrankis ratukams nuimti ir montuoti. Jis taip pat naudojamas rėmams, stabdžiams ir rankogaliams tvirtinti.
- Įrankis ašmenims: Įrankis: geriausia investuoti į gerą peilių įrankį, nes jis turi reikiamus šešiakampius ir (arba) aleninius raktus ir tinkamą guolių nuėmiklį. Jie yra universalus sprendimas, kurį visada galite pasiimti į keliones.
Atraskite ašmenų įrankius ir dar daugiau:
Apsaugokite savo riedučius naudodami riedučių krepšį
Ilgesnį laiką nenaudojamus riedučius laikykite vėsioje, sausoje vietoje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių ar drėgnos aplinkos. Per didelis karštis gali deformuoti plastikinius komponentus, o drėgmė - sukelti rūdis ir pelėsį.
Investuoti į gerą riedlentėms skirtą krepšį - protingas žingsnis. Čiuožyklų krepšiai ir kuprinės sukurti taip, kad juose būtų galima saugiai laikyti savo keturračius ar riedučius ir jie būtų su paminkštinimais, apsaugančiais jūsų čiuožyklas nuo smūgių ir įbrėžimų. Dar vienas tikras tinkamo riedlentėms skirto krepšio privalumas yra tas, kad su jais lengviau nešiotis riedlentes, kad ir kur eitumėte.