Greitasis čiuožimas: Ekstremalus greitis ir puiki bendruomenė
Galbūt mėgstate bėgioti, bet jums reikėtų šiek tiek daugiau greičio ir veiksmo, o gal sportuojant pradeda skaudėti sąnarius ir kaulus? O gal jau turite treniruočių pačiūžas, bet norite pakelti treniruotes į aukštesnį lygį? Tokiu atveju greitasis čiuožimas gali būti jums tinkama sporto šaka.
Greitasis čiuožimas - tai greičiausia su riedučiais ir riedlente susijusi sporto šaka. Jei pažvelgsime į sprinto distancijas, didžiausias greitis bus kvapą gniaužiantis 60 km/h (37 mylios per valandą). Tačiau greitasis čiuožimas - tai kur kas daugiau nei sprinto distancijos: laiko bandymai, atrankinės lenktynės, kriterijų lenktynės, distancijų ir ilgų distancijų lenktynės, maratonai ir ultramaratonai, ir tai tik keletas pavyzdžių.
Kaip pradėti?
Nors visa tai gali skambėti bauginančiai, greitajame čiuožime vietos yra visiems, ir jei užsuksite į greitojo čiuožimo klubą, tuo įsitikinsite. Čia dalyvauja žmonės nuo 3 iki 80 metų amžiaus, jie taip pat varžosi tose pačiose varžybose, kuriose dalyviai paprastai grupuojami pagal įgūdžius - ne pagal amžių ar lytį.
"Vienas iš dalykų, kuriuos mėgstu greitajame čiuožime, yra socialinis aspektas. Dažnai dirbate siekdami bendrų tikslų, bet kartu tai yra sportas, kuriame galite treniruotis ir varžytis individualiai", - sako "SkatePro" komandos lenktynininkė ir buvusi Danijos čempionė Trine Brøns Nielsen.
Jei esate naujokas greitajame čiuožime, galbūt norėsite prisijungti prie vietinio klubo. Tiek dėl socialinio aspekto, tiek daugiausia dėl to, kad išmoktumėte taisyklingai valdyti techniką, nes tai gali būti iššūkis. Kaip pavyzdį turėtumėte pažiūrėti šį vaizdo įrašą, kuriame profesionalus greitojo čiuožimo meistras Markas Horstenas atlieka dvigubo stūmimo techniką.
Ko jums reikia?
Prieš kelerius metus beveik kiekviena greitojo čiuožimo riedlentė turėjo keturis ar net daugiau ratukų, tačiau šiandien dažniausia komplektacija turi tik po tris ratukus ant kiekvienos riedlentės. Taip paprasčiausiai siekiama sumažinti svorį ir ratukų bei guolių pasipriešinimą. Taip pat galite pastebėti, kad greitųjų riedučių ratukai yra gana kieti, palyginti su klasikiniais fitneso riedučiais, todėl sumažėja trintis, tačiau tai atsiliepia patogumui.
Jei niekada anksčiau nesate čiuožę riedučiais, rekomenduotume įsigyti riedučius, turinčius vidutinio aukščio kulkšnies atramą ir gerą įdėklą. Priešingu atveju gali skaudėti kojas, o tai lems blogą patirtį. Tokias savybes turinčios pačiūžos yra sukurtos taip, kaip pavaizduota paveikslėlyje aukščiau, kurios dėl didelių 125 mm ratukų vis dar užtikrina didelį greitį ir puikų pagreitį. Jei pageidaujate didelio manevringumo riedlentės, galioja taisyklė, kad turėtumėte rinktis riedlentę trumpu rėmu.
Pasirinkite tinkamą nustatymą
Daugelis patyrusių greitojo čiuožimo riedlentininkų pageidauja patys susikomplektuoti savo riedlentes. Paprasčiausiai norėdami įsitikinti, kad jų čiuožynės atitinka jų asmeninius pageidavimus ir stilių. Nuo to, kaip suderinsite batą, rėmą, ratukus ir guolius, priklausys, kaip riedlentė veiks greičio, pagreičio ir manevringumo atžvilgiu. Mūsų ekspertai sujungė daugybę aukščiausios klasės rinkinių, kurie suteikia jums galimybę pritaikyti tobulą komplektą savo riedlentės stiliui. Peržiūrėkite šioje kategorijoje esančius skirtingus mūsų rinkinius ir sukomplektuotas greitojo čiuožimo riedlentes.
Išlikite apsaugoti
Be pačiūžų, jums taip pat reikės tinkamos apsaugos įrangos. Kai riedlentininkai pasiekia tam tikrą lygį, jie paprastai naudoja tik šalmą - tai nerekomenduojama pradedantiesiems. Todėl šalmas, kelių ir alkūnių apsaugai bei riešo apsaugų rinkinys yra privalomi naujiems riedlentininkams.
Jei norite sužinoti daugiau? Perskaitykite visą mūsų greitojo čiuožimo vadovą čia.