Aggressive Inline Skates Buying Guide
Norint rasti geriausias agresyvias riedučių riedlentes, reikia žinoti savo pageidavimus ir žinoti, ko norite iš savo agresyvių riedučių. Šiame vadove paaiškinsime, kokios yra skirtingos agresyviųjų riedučių dalys ir kaip ratai, ratukų sąrankos ir rėmai prisideda prie bendrų jūsų sąrankos savybių.
Agresyvusis čiuožimas - tai meninė išraiška ir išradingumas. Per daugelį metų šis sportas ir įranga labai pasikeitė ir patobulėjo, todėl agresyviųjų riedučių pasirinkimas bus lemiamas jūsų patirčiai važiuojant riedučiais. Čia surinkome daug naudingų patarimų ir gairių visiems, kurie renkasi naujas agresyviąsias riedučių riedslides.
Apžvalga
Apžvalga
Kaip nustatyti agresyviųjų riedučių dydį?
Nustatant agresyviųjų riedučių dydį svarbu žinoti, kad neturėtumėte rinktis tik tokio paties dydžio modelio, kaip jūsų batai. Turite išsitraukti matuoklį ir rasti tikslų ilgiausios pėdos ilgį.
Tiksliai išmatavus pėdos ilgį, bus lengva rasti tinkamą dydį. Kiekviename konkrečiame agresyviųjų pačiūžų modelyje mūsų puslapyje yra dydžio vadovas, kuris leidžia rasti tinkamą dydį pagal pėdos ilgį. Dydžių žinynuose naudojami milimetrai pagal Mondopointo sistemą, kad būtų galima lengvai perskaičiuoti dydžius.
Kaip išmatuoti pėdą
- Susiraskite tvirtą, lygų paviršių, ant kurio galėtumėte atsistoti.
- Apsimaukite kojines, kurias mūvėsite čiuoždami.
- Padėkite popieriaus lapą lygiai prie sienos.
- Atsistokite taip, kad kulnas liestų sieną, o pėda būtų plokščia ant popieriaus.
- Ant popieriaus pažymėkite, kur siekia ilgiausias kojos pirštas.
- Išmatuokite ilgį nuo sienos arba popieriaus krašto iki žymės.
- Pakartokite abiem pėdoms ir pagal didesnį matmenį pasirinkite savo čiuožtuvo dydį.
Profesionalus patarimas: jei renkatės tarp dviejų dydžių, rinkitės didesnį.
Kaip turėtų tikti agresyvios pačiūžos?
Agresyvios pačiūžos turėtų gerai priglusti prie kojos, kad atliekant triukus būtų galima maksimaliai kontroliuoti. Dėl papildomos vietos triukų pačiūžose pėda gali judėti bate, todėl gali atsirasti pūslių ir sumažėti kontrolė. Didesnės pačiūžos yra sunkesnės, todėl sudėtingiau atlikti triukus.
Trumpai tariant, norint pasiekti optimalų rezultatą, jums reikia, kad snieglentės gerai priglustų, bet nespaustų pėdos ir pirštų.
Kaip išbandyti agresyvias pačiūžas?
Naujoms agresyvioms pačiūžoms gali prireikti įpratimo laikotarpio, kol jos taps patogios. Atminkite, kad jos turi gerai priglusti, o įdėklas laikui bėgant prisitaikys prie jūsų individualios pėdos formos.
Pateikiame keletą patarimų, kaip įsispirti agresyvioms pačiūžoms:
- Naudokite storas kojines, kad sumažintumėte trintį ir išvengtumėte pūslių.
- Dėvėkite pačiūžas užsiimdami kita veikla, kad priprastumėte prie pojūčio.
- Pradėkite nuo trumpesnių užsiėmimų ir palaipsniui ilginkite jų trukmę.
- Įsitikinkite, kad raišteliai ir sagtys yra tinkamai užveržti, kad patogiai priglustų.
Vienas iš agresyviųjų pačiūžų privalumų yra tas, kad susidėvėjus įdėklams juos galima pakeisti naujais.
Agresyviųjų riedučių anatomija - kas yra agresyviosios riedlentės?
- Batai: Agresyviųjų riedlenčių batai arba kiautai yra kieti.
- Rėmas: standūs rėmai, kad atlaikytų šlifavimą ir kietą nusileidimą.
- Ratai: Nedideli ratukai stabilumui ir kontrolei užtikrinti.
- Diržo plokštė: Kad padidėtų galimų šlifavimų paletė.
- H formos blokas: H formos blokai šlifavimui.
Agresyvios riedlentės specialiai sukurtos triukams, grindams ir šuoliams gatvėse ir riedlenčių parkuose, paverčiant visas kliūtis naujų triukų ir nuotykių elementais. Agresyvios riedlentės neabejotinai yra geriausios riedlentės grindingui - iš tiesų, jokia kita riedlenčių rūšis nėra skirta grindingui.
Agresyviosios riedlentės turi mažesnius ratukus nei kitos riedlentės, todėl jų svorio centras yra žemesnis ir jas daug lengviau valdyti. Dėl mažų ratukų agresyviosios riedlentės taip pat yra labai judrios ir manevringos, todėl jomis galima atlikti įvairius triukus. Nors šios savybės puikiai tinka triukams atlikti, jei norite važinėti į darbą, įveikti ilgesnius atstumus, čiuožti greitu tempu mieste arba orientuotis į sveikatingumą, jums reikės riedučių su didesniais ratukais.
Kaip išsirinkti agresyvius riedučius?
Pagrindiniai agresyviųjų riedlenčių riedlenčių aspektai yra riedlenčių skersmuo, riedlenčių kietumas ir riedlenčių profilis. Šie veiksniai daro didelę įtaką jūsų čiuožimo patirčiai.
Kiekvieną iš šių elementų galima tiksliai sureguliuoti, kad atitiktų jūsų konkretų stilių ir vietovę, su kuria dažniausiai susiduriate. Taip galėsite geriausiai išnaudoti savo agresyvius riedučius.
Agresyviųjų riedučių ratukų skersmuo
Įprastas agresyviųjų riedlenčių ratukų skersmuo yra 56-60 mm, nors gali svyruoti nuo 54 iki 80 mm.
- Didesni ratukai (60-80 mm): Greitesni, bet ne tokie stabilūs, todėl sudėtingiau atlikti techninius triukus.
- Mažesni ratai (56-58 mm): Stabilesni, bet lėtesni.
Jei ieškote agresyvių riedučių su standartinio dydžio ratukais, rinkitės modelį su 58 arba 60 mm ratukais.
Agresyvių riedučių ratukų profilis
Agresyvių riedučių ratukai paprastai būna plokščio profilio, tačiau kai kurie turi labiau suapvalintą arba smailų profilį.
- Plokščias profilis: Stabilesni ir lengviau valdomi atliekant triukus.
- Suapvalintas profilis: Apvalus profilis: pasižymi didesniu manevringumu ir mažesniu sukibimu, todėl sumažėja tikimybė, kad ratai užkabins turėklus.
- Smailus profilis: Greičiau ir lengviau suktis dėl mažesnės trinties (nėra labai paplitęs agresyviajame čiuožime).
Agresyviam čiuožimui su daugybe triukų paprastai rekomenduojami plokščio profilio ratai, o jei norite šiek tiek daugiau vikrumo ir greičio, galite apsvarstyti apvalesnio profilio ratus.
Agresyvių riedučių kietumas
Agresyvių riedlenčių ratukų kietumas matuojamas pagal durometro skalę. Paprastai agresyvių riedlenčių ratų kietumas svyruoja nuo 86A iki 95A pagal durometro skalę. Didesnis durometro skaičius reiškia kietesnius ratus.
- Kietesni ratukai: Riedučiai greičiau rieda lygiais paviršiais, tačiau mažiau sugeria vibracijas, todėl nelygūs paviršiai kelia daugiau rūpesčių. Jie palengvina slydimą ir turi mažesnę ratų įklimpimo tikimybę šlifuojant.
- Minkštesni ratai: Jie pasižymi didesniu stabilumu, geriau sugeria vibracijas ir geriau sukimba su paviršiumi.
Apsvarstykite kietesnių ir minkštesnių ratukų privalumus ir trūkumus agresyvioms čiuožykloms ir palyginkite juos su savo pageidavimais ir čiuožimo stiliumi.
Agresyviųjų riedučių ratų nustatymai
Agresyvios riedlentės gaminamos su plokščiais ratukais arba su ratukais, apsaugotais nuo krūpčiojimo. Šie terminai reiškia liniją, kuri susidaro apvedžiojus sumontuotų ratukų apačią. Ratuko nustatymas turi didelę įtaką važiavimo patirčiai, todėl tai yra esminis aspektas, į kurį reikia atsižvelgti renkantis naujas agresyvias riedučių riedlentes.
Anti-Rocker nustatymai
Anti-rocker komplektai turi didesnius ratus priekyje ir gale, o viduryje - mažesnius ratus, kad atsirastų vietos šlifavimui. Tokias komplektacijas ne taip lengva pasukti kaip plokščias komplektacijas. Antirocker sąranka sudaro du sąlyčio taškus, todėl, palyginti su plokščiąja ar rocker sąranka, sunkiau atlikti posūkius. Jei "anti-rocker" sąrankos standumas atgraso, o jūs vis dar norite susitelkti į šlifavimą ir agresyvų čiuožimą, turėtumėte apsvarstyti plokščių ratų sąranką.
Kas yra "Anti-Rocker" ratukai?
Anti-rocker ratai - tai du viduriniai agresyvių riedučių su anti-rocker sąranka ratai. Jie yra mažesni ir dažnai daug kietesni nei išoriniai ratukai, o riedėdami jie neliečia žemės. Jų paskirtis - netrukdyti jūsų šlifavimui ir padėti jums užfiksuoti įvairių tipų šlifavimą. Jie paprastai gaminami iš kietos PU formulės, kuri nelimpa prie bėgių.
Anti-rocker ratukų pavadinimas kilo iš jų mažesnio dydžio, dėl kurio tarp žemės ir ratukų apačios susidaro aukštyn kylantis griovelis. Tai kontrastuoja su rokerio sąranka, kai du išoriniai ratai yra šiek tiek mažesni už du vidurinius ratus, taip palengvinant rokerio judesį.
Ar antirocker ratams reikalingi guoliai?
Gali būti naudinga, kad antrocker ratai turėtų guolius, pavyzdžiui, važiuojant laiptais, nes jie leidžia ratams sklandžiai riedėti laiptais. Ratai nuo supimo dar vadinami šlifavimo ratais. Pagrindinė agresyvių riedučių ratukų funkcija - neleisti ratukams prilipti prie bėgių, kai šlifuojate H blokus, todėl antirocker ratukams guoliai nereikalingi. Kai kurie anti-rocker ratai turi guolius, o kiti - ne.
Kas yra plokščia agresyviųjų riedučių sąranka?
Plokščios komplektacijos visi keturi ratai yra vienodo dydžio, todėl padidėja riedėjimo greitis ir manevringumas, palyginti su anti-rocker komplektacijomis. Naudojant plokščią sąrangą reikia didesnio tikslumo atliekant griovelių šlifavimą, nes yra didesnė rizika užkliūti, nes viduriniai ratukai prilimpa prie bėgių. Svarbu pažymėti, kad ne visi rėmai gali būti pritaikyti plokščioms sąrankoms dėl vietos viduriniams ratams apribojimų.
Jei esate naujokas ir nusprendėte užsiimti agresyviu čiuožimu, labai rekomenduojama rinktis plokščią sąrangą. Daugelis pažengusių agresyvių riedutininkų taip pat renkasi plokščią sąrangą dėl stiliaus ir iššūkių, nes reikia būti tiksliems šlifuojant H formos blokus.
Plokščia riedlentė ir "Anti-Rocker" riedlentė
Nesvarbu, ar esate pradedantysis, ar profesionalas, pasirinkimas tarp anti-rocker ar flat komplektacijos galiausiai priklauso nuo asmeninių pageidavimų. Nė vienas iš jų nėra savaime geresnis už kitą.
Jei perkate naujas pačiūžas ir nesate tikri, kokią sąrangą rinktis, apsvarstykite toliau nurodytus dalykus:
- Mažesni ratukai suantirockeriais mažiau įkandami šlifuojant H bloką.
- Groove Grinds with Flat Setups (griovelių šlifavimas su plokščiu nustatymu): Jei riedis šlifuojamas su plokščia sąranka, reikia didesnio tikslumo, todėl šlifavimas gali būti stilingesnis.
- Greitis: Plokščiosios sąrankos yra greitesnės už anti-rocker sąrankas.
- Manevringumas: Apsisukimas su plokščia sąranka gali būti elegantiškesnis, o važiavimas dubenimis ir parkais paprastai būna sklandesnis.
- Pradedantiesiems, naudojantiems riedučius: Su plokščia sąranka lengviau išmokti čiuožti riedučiais.
- Pradedantieji, kurie važinėja agresyviomis riedlentėmis: Pradedantiesiems nuo riedlenčių lengviau išmokti šlifuoti, kai yra antirocker sąranka. Jei jau turite patirties čiuožiant riedučiais, norint lengviau šlifuoti, geriau rinktis "anti-rocker" nustatymą.
Galiausiai geriausias pasirinkimas priklauso nuo jūsų individualaus čiuožimo stiliaus ir nuo to, kokiems čiuožimo aspektams teikiate pirmenybę, be to, žinoma, taip pat yra skirtumas, ar esate visiškas naujokas, ar jau turite daug patirties ir norite pereiti prie agresyviųjų riedučių.
Agresyvių riedučių rėmai
Agresyvių riedučių rėmai turi dvi pagrindines užduotis: pritvirtinti ratukus ir suteikti platformą šlifavimui. Atsižvelgiant į tai, kad šlifavimas yra pagrindinis agresyvaus riedėjimo aspektas, renkantis geriausias agresyvias riedučių riedlentes labai svarbu atkreipti dėmesį į rėmus.
Agresyvių riedučių rėmai gaminami iš patvarių medžiagų, pavyzdžiui, aliuminio, stiklo pluošto arba kompozitinių medžiagų, kad atlaikytų agresyvaus riedėjimo sunkumus. Beveik visi agresyviųjų riedučių rėmai atitinka universalią rėmų sistemą (UFS), todėl užtikrinamas suderinamumas su bet kurio prekės ženklo agresyviųjų riedučių batais.
Kai kurie agresyvūs rėmai yra skirti konkrečiai ratukų sąrangai, o kiti gali būti pritaikyti kelioms sąrankoms. Jei įsigijote riedučius su plokščiais ratukais, galite juos pakeisti į anti-rocker tipo ratukus, viduryje sumontuodami mažesnius ratukus ir taip padidindami šlifavimo galimybes.
Ne visi rėmai yra suderinami su plokščiais ratukais, todėl reikia gerai apsvarstyti, kaip pakeisti "anti-rocker" ratuko nustatymą į plokščią. Norėdami įsitikinti, ar tai įmanoma, galite išmatuoti erdvę suktuku, tačiau paprasčiau patikrinti gamintojo specifikacijas. Įsitikinkite, kad rėmai nurodyti kaip suderinami su plokščia sąranka, tada patikrinkite didžiausią ratų skersmenį ir suraskite aštuonių ratų komplektą, kuris būtų tokio pat arba mažesnio skersmens nei jūsų rėmo didžiausias ratų skersmuo.
- Peržiūrėkite mūsų agresyvių riedlenčių rėmų pasirinkimą
- Skaitykite mūsų agresyvių riedlenčių rėmų vadovą
Kas yra universali rėmo sistema?
Visus UFS rėmus galima pakeisti bet kokiu kitu UFS rėmu, nepriklausomai nuo prekės ženklo ir dydžio.
Dėl (beveik visuotinio) Universalios rėmų sistemos (UFS) laikymosi, susidėvėjusius rėmus galima lengvai pakeisti, taip išlaikant jūsų riedučių ilgaamžiškumą ir eksploatacines savybes.
Universali rėmo sistema (UFS) yra standartinė rėmelių ir batų tvirtinimo prie agresyvių riedučių sistema. Naudodami UFS galite derinti batus ir rėmus pagal savo skonį ir susikurti individualų agresyviųjų riedlenčių komplektą. Pakeisti UFS batų rėmus yra paprasta, nes agresyvių riedlenčių gamintojai pritarė šiam standartui.
Universalios rėmo sistemos (UFS) specifikacijos
- Atstumas tarp tvirtinimo angų: 167 mm
- UFS montavimo skylių skersmuo: 20 mm
- UFS montavimo skylės gylis: 3 mm
- UFS rėmo plotis: 41 mm
- Tvirtinimas: Rėmeliai montuojami dviem varžtais, įsuktais į montavimo angas.
Skirtinguose rėmuose naudojamų UFS varžtų ilgis skiriasi. Nors atstumas tarp montavimo skylių visuose modeliuose išlieka toks pat, pačių rėmelių ilgis nėra apibrėžtas UFS.
Kas yra "Soulplates"?
Sūlės plokštės yra agresyviųjų riedučių skiriamasis bruožas, specialiai sukurtas šlifuoti ir apsaugoti riedučius nuo nusidėvėjimo. Sielos plokštės montuojamos tarp agresyviųjų riedučių rėmų ir batų, jos gaminamos iš patvarių plastikinių medžiagų.
Jos neatsiejamos nuo riedlentės funkcionalumo, nes užtikrina sklandų šlifavimą įvairiais paviršiais. Vienas iš pradinių pradedančiųjų šlifavimo būdų - šlifavimas, kai koja, esančia arčiausiai bėgių, šlifuojama ant šlifavimo plokštės, o priešinga koja ištiesiama į priekį ir šlifuojama ant H bloko. Vienas pirmųjų agresyvaus riedlentininko iššūkių - pasiekti, kad "soul" plokštelė užsifiksuotų ant bortelio ar turėklų.
Agresyvioms čiuožykloms skirti guoliai
Agresyviųjų riedučių ratukuose esantys guoliai yra labai svarbūs siekiant užtikrinti sklandų sukimąsi. Atsižvelgiant į intensyvius smūgius agresyvaus čiuožimo riedlentėse, guolius reikia reguliariai keisti, kad būtų išlaikytas optimalus veikimas ir efektyviai atliekami triukai. Švieži guoliai užtikrina sklandų riedėjimą, kuris yra labai svarbus norint pasiekti geriausius rezultatus atliekant triukus. Guolius galima lengvai įsigyti kaip atsargines dalis, kad būtų patogu juos pakeisti.
"SkatePro" skirsto guolius pagal ABEC skalę, kuri svyruoja nuo 1 iki 9 ir pagal kurią vertinamas guolių tikslumas. Paprastai aukštesnis ABEC reitingas reiškia sklandesnį riedėjimą.
Verta paminėti, kad ABEC reitingas nieko nepasako apie guolio ilgaamžiškumą. Todėl rekomenduojame rinktis patikimų prekės ženklų guolius, o ne vien tik orientuotis į ABEC reitingą.
Ar agresyvios riedlentės yra geras pasirinkimas pradedantiesiems, norintiems pradėti važinėti riedučiais?
Agresyvūs riedučiai gali būti geras pasirinkimas neturintiems jokios patirties važinėjant riedučiais, tačiau tik tuo atveju, jei planuojate pradėti agresyviai važinėti riedučiais. Jei jus domina fitnesas, laisvasis važiavimas, maratonai ar kitos inline riedlenčių sporto šakos, turėtumėte apsvarstyti kitą riedučių tipą. Tačiau jei norite užsiimti agresyviuoju riedlenčių sportu, jūsų pirmoji inline riedlenčių pora turėtų būti agresyviosios riedlentės. Štai keletas dalykų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti:
- Stabilumas: Dėl mažesnių ratukų agresyviosios riedlentės yra stabilesnės, o tai naudinga pradedantiesiems. Dėl tokio stabilumo lengviau išmokti inline riedlenčių pagrindų.
- Reljefas: Dėl mažesnių ratukų ir sunkesnės konstrukcijos agresyviosios riedučiai netinka nelygiam ar šiurkščiam paviršiui. Tai yra trūkumas ir pagrindinė priežastis, kodėl agresyviąsias riedlentes pirmiausia rekomenduojama rinktis, jei ketinate daugiausia dėmesio skirti agresyviajam čiuožimui.
- Plokščia konfigūracija: Jei neturite jokios patirties važinėjant riedučiais, turėtumėte rinktis agresyvius riedučius su plokščia ratukų sąranka, t. y. visi aštuoni ratukai yra vienodo skersmens. Tokia sąranka padeda lengviau išmokti žingsnių ir įgyti sklandaus riedėjimo patirties.
Jei nesate visiškai tikri, ar agresyvūs riedučiai jums tinka, galite pabandyti paskaityti daugiau apie įvairius riedučių ir riedučių tipus: