Skateboard Buying Guide for Intermediate Skaters
Geriausios riedlentės pasirinkimas yra užduotis, kurią reikia atidžiai apsvarstyti, kai esate vidutinio amžiaus riedlentininkas. Įgiję patirties ir patobulinę įgūdžius, išsiugdėte savo asmeninius pageidavimus, todėl svarbu, kad įsigytumėte geriausią riedlentę ir galėtumėte toliau tobulėti kaip riedlentininkas.
Nesvarbu, ar įsigyjate naują sukomplektuotą riedlentę, ar atnaujinate turimą komplektą naujomis aukštos kokybės dalimis, šis vadovas skirtas patarimams, kurių jums reikia norint įsigyti idealią riedlentę kaip vidutinio amžiaus riedlentininkui, orientuotam į įgūdžių tobulinimą ir naujų triukų mokymąsi.
Apžvalga
Apžvalga
Riedlenčių tipai - skirtingos riedlentės skirtingiems stiliams
Visų tipų riedlentes sudaro denis, du sunkvežimiai ir keturi ratai, tačiau skiriasi jų specifikacijos ir matmenys. Todėl labai svarbu pradėti nuo klausimo sau: Kokio tipo riedlentininkas esu?
Ar daugiausia dėmesio skiriate techniniams flip triukams, ar jums patinka ir dideli laiptai? Ar pirmenybę teikiate gatvės vietoms, riedlenčių parkams, ar pereinamajam riedlenčių sportui, pavyzdžiui, "vert" ir "bowls"? Jūsų riedlenčių sporto stilius yra labai svarbus, kai bandote rasti jūsų poreikius atitinkančią riedlentę.
Tačiau dauguma riedlentininkų nesilaiko tik vienos riedlenčių sporto šakos, o griežtai apsiriboti viena sporto šaka taip pat būtų nuobodu. Nebūtina kiekvienai riedlentės rūšiai turėti skirtingą riedlentę, tačiau įsigyjant naują riedlentę vertėtų susitelkti į savo pagrindinę aistrą.
Toliau riedlentes suskirstėme į tris pagrindines disciplinas: gatvės, parko ir pereinamąsias. Tačiau nesivadovaukite kategorijomis; jei turite į gatvę orientuotą įrangą ir staiga pajutote norą važinėtis riedlente "bowl" - pirmyn!
Pereinamojo laikotarpio riedlentės: Perėjimo riedlentės: Pool Skateboards ir Vert Skateboards
Perėjimo riedlentės skirtos triukams ant ketvirtadalių vamzdžių, pusvamzdžių ir dubenų su perėjimais iš horizontalios padėties į vertikalią 90 laipsnių kampu. Vert riedlentės, vienas iš ikoniškiausių riedlenčių sporto stilių, garsėja didžiuliais oro triukais ant masyvių pusvamzdžių. Net ir užvažiavimas ant vert riedlentės reikalauja nemažai drąsos.
Riedlentės baseinuose ir dubenyse yra atskira pereinamojo laikotarpio riedlenčių sporto forma ir iš tikrųjų yra vert pirmtakė. Anksčiau riedlentininkai važinėdavo tuščiais baseinais, o šie novatoriški važinėjimai tuščiuose baseinuose ilgainiui paskatino specialiai riedlentei skirtų baseinų ir dubenų kūrimą.
Transition riedlentės, nesvarbu, ar tai būtų baseinų riedlentės, ar vert riedlentės, paprastai turi didesnius ratus ir denius, palyginti su gatvės komplektais. Dėl didesnio greičio ir didesnių triukų pereinamojoje riedlentėje reikia stabilesnės komplektacijos. Taip pat įprasta, kad pereinamojo laikotarpio riedlentės turi didesnę ratų bazę, užtikrinančią didesnį stabilumą ir kontrolę. Didesnė ratų bazė lemia didesnį posūkio spindulį. Tačiau tai gali būti nepageidautina, jei mėgstate "naršyti" baseinuose ir dubenyse, kur jums labiau patiktų galimybė daryti siauresnius posūkius važiuojant ir keičiant kryptį.
Gatvės riedlentės
Gatvės riedlentės paprastai būna siauresnės ir žemesnės nei riedlentės, skirtos perėjimui. Jos turi mažesnius ir kietesnius ratukus, kurie pagerina manevringumą ir patvarumą, pagerina reakciją ir palengvina apsivertimo ir sukimo manevrus.
Gatvės riedlentės dažnai siejamos su riedlenčių, kurių abiejuose galuose yra "kick tail", sukūrimu. Ši naujovė galiausiai lėmė "popsicle" riedlentės denio formą, kuri daugiau ar mažiau tapo riedlenčių sporto standartu. Dvigubos kicktails leidžia atlikti linijas, sudarytas iš kelių iš eilės atliekamų triukų, išnaudoti riedlentę iš visų kampų atliekant triukus fakie stance arba popping nollie triukus ir pan.
Gatvės riedlentės - tai meno forma, kuri apima transformuojantį ir kūrybišką bendradarbiavimą su miesto architektūra. Riedlentininkai perkuria miesto kraštovaizdį, kasdienius objektus, tokius kaip laiptai ir turėklai, paversdami saviraiškos ir eksperimentavimo galimybėmis. Ši dinamiška riedlentininkų ir gatvių sąveika nuo devintojo dešimtmečio pabaigos ir devintojo dešimtmečio pradžios padėjo pasukti riedlenčių sportą naujomis ir įdomiomis kryptimis.
Parko riedlentės
Ideali riedlentės komplektacija parkui galiausiai priklauso nuo: a) jūsų pageidavimų ir b) konkretaus parko, kuriame dažniausiai riedate. Riedlenčių parkai yra labai skirtingi, juose yra įvairių kliūčių - nuo rampų ir railų iki vertų ir baseinų.
Paviršius gali būti įvairus - nuo betono, asfalto iki medinių grindų, o parkai būna įvairaus dydžio - nuo didžiulių arenų, skirtų varžyboms, iki mažesnių, improvizuotų plotų, skirtų atsitiktinėms riedlenčių sesijoms su draugais.
Todėl nėra standartinės riedlenčių parko konfigūracijos, o jei daugiausia riedlentėmis važinėjate parkuose, natūralu, kad savo konfigūraciją turite grįsti tuo, kas geriausiai tinka konkrečiame parke. Pavyzdžiui, jei jūsų mėgstamiausiame riedlenčių parke yra lygios ir slidžios grindys, pasirinkę šiek tiek minkštesnio durometro riedlentes galite pagerinti sukibimą ir bendrą našumą.
Ar verta rinktis užbaigtą ar pritaikytą riedlentę vidutinio amžiaus riedlentininkams?
Pilnos riedlentės įsigijimas gali būti praktiškas pasirinkimas vidutinio lygio riedlentininkams, ypač jei jų dabartinę įrangą reikia visiškai pakeisti. Tačiau labai svarbu užtikrinti, kad sukomplektuota riedlentė atitiktų konkrečius jūsų poreikius ir būtų pagaminta iš gerų dalių.
Sukomplektuotas riedlentes paprastai sudaro prastesnės kokybės dalys, palyginti su dalimis, kurias gausite pirkdami jas atskirai, tačiau sukomplektuota riedlentė taip pat yra pigesnė. Jei renkatės sukomplektuotą riedlentę, pirmenybę teikite gerai žinomų prekės ženklų riedlentėms ir atkreipkite dėmesį į pagrindines specifikacijas, pavyzdžiui, denio plotį, medienos rūšį (venkite kiniško klevo), ratuko skersmenį, ratuko kietumą ir sunkvežimio gamintoją, kad gautumėte priimtinas eksploatacines savybes ir ilgaamžiškumą.
Statydami savo riedlentę galite rinktis kiekvieną riedlentės dalį pagal savo pageidavimus. Be to, pastebėsite, kad tam tikros jūsų komplektacijos dalys gali susidėvėti greičiau nei kitos, todėl reikės pritaikyti savo komplektaciją.
Jūsų riedlentės dalių tarnavimo laikas labai priklauso nuo jūsų riedlenčių stiliaus. Dėl šlifavimo greičiau dėvisi sunkvežimiai, o dėl galios slydimo greičiau dėvisi ratukai. Paprastai sparčiausiai dėvisi denis, todėl jį reikia dažniau keisti.
- Peržiūrėkite mūsų siūlomą komplektinių riedlenčių asortimentą
- Susikurkite nestandartinę riedlentę naudodami "SkatePro" nestandartinių riedlenčių konstruktorių
Kada įsigyti naują riedlentės denį?
Kad atėjo laikas keisti riedlentės denį, sužinosite, kai jis pradės skilinėti arba sluoksniuotis, kai bus minkštesnis ir praras pirminį spragsėjimą. Net jei nėra jokių matomų pažeidimų požymių, pavyzdžiui, įskilimų, laikui bėgant ji pasidarys išsiklaipiusi ir ja bus mažiau malonu čiuožti. Galiausiai tinkamas laikas įsigyti naują riedlentės denį yra tada, kai jaučiate, kad tai pagerins jūsų patirtį ir suteiks daugiau malonumo.
Tobulo riedlentės dugno pasirinkimas
Rinkdamiesi tobulą riedlentės denį, atsižvelkite ne tik į estetinius aspektus. Tokie veiksniai kaip dydis, forma, įgaubtumas ir medienos rūšis atlieka lemiamą vaidmenį nustatant našumą ir patogumą. Ieškant tobulo riedlentės dugno svarbu suprasti, kaip šie elementai sąveikauja su jūsų riedlenčių stiliumi ir asmeniniais pageidavimais.
- Dydis: Raskite idealų dydį pagal savo batų dydį ir riedlentės stilių. Įsitikinkite, kad riedlentės plotis atitinka jūsų riedlentininkų ašies plotį.
- Medienos rūšys: Jei esate vidutinio amžiaus riedlentininkas, norėtumėte vengti minkštesnės medienos, pavyzdžiui, kinų klevo, tačiau apskritai jums reikia 7 sluoksnių klevo.
- Įgaubtumas: Riedlentės denio įgaubtumas reiškia išlinkimą išilgai jo pločio. Įgaubtumas daro didelę įtaką tam, kaip riedlentė jaučiama ir kaip tvirtai ji užsifiksuoja ant jūsų kojų važiuojant.
Gaukite ekspertų patarimų apie riedlenčių denius čia:
Kiek laiko tarnauja riedlentės liemenys?
Aukštos kokybės riedlentės liemenys paprastai tarnauja ne vienerius metus, tačiau yra požymių, rodančių, kada juos reikia keisti. Jei pakabos nusidėvėjusios taip, kad trukdo šlifuoti ar stabdyti, arba jei šlifuojate iki pat ašies, tai geras ženklas, kad reikia naujų sunkvežimių. Jei dėl stipraus smulkinimo nulūžo šarnyras, galima pakeisti tik šarnyrą. Jei įvorės dėvisi greičiau nei likusi sunkvežimio dalis, apsvarstykite galimybę įsigyti šviežias riedlentės įvores, kad jausmas būtų visiškai atnaujintas. Ir nepamirškite, kad visuomet galite reguliuoti sunkvežimių sandarumą priverždami arba atlaisvindami karališkojo kaiščio veržlę!
Peržiūrėkite mūsų riedlentės vežimėlių ir dalių asortimentą ir raskite tai, ko jums reikia:
Tobulų riedlentės keltuvų pasirinkimas
Įsigydami naujus riedlentės sunkvežimius, atsižvelkite į šiuos pagrindinius veiksnius:
- Dydį: Kad išlaikytumėte stabilumą ir netrukdytumėte savo batams atliekant triukus, įsitikinkite, kad jūsų riedlentės plotis atitinka jūsų riedlentės denio plotį.
- Sunkvežimio aukštis: Rinkitės žemus, vidutinius arba aukštus sunkvežimius, atsižvelgdami į stabilumą, laisvą vietą tarp ratų ir lengvą valdymą.
- Sunkvežimio svoris: Atsižvelkite į sunkvežimių svorį, nes lengvesni sunkvežimiai gali būti pranašesni atliekant triukus, tačiau nepamirškite, kad svoris priklauso nuo dydžio.
Jei norite sužinoti daugiau apie riedlentės sunkvežimius, galite peržiūrėti mūsų vadovą:
Kada įsigyti naujus riedlentės ratus
Riedlentės ratai yra patvarūs, tačiau dažnai naudojant ilgainiui susidėvi. Pastebėsite, kad laikui bėgant jie tampa mažesni arba atsiranda plokščių dėmių, kai susidėvi vienoje vietoje. Šios plokščios dėmės gali erzinti ir trukdyti važiuoti riedlente. Jei susiduriate su bet kuria iš šių problemų, laikas pagalvoti apie naujų riedlentės ratukų įsigijimą.
Laikui bėgant riedlentės ratai linkę greičiau dėvėti išorinį kraštą, o tai sumažina važiavimo paviršių arba sąlyčio plotą. Norint užtikrinti tolygų nusidėvėjimą ir prailginti jų tarnavimo laiką, rekomenduojama kartkartėmis pasukti riedlentės ratukus. Paprasčiausiai nuimkite ratukus ir sukeiskite juos vietomis: priekinis dešinysis ratas tampa galiniu kairiuoju ratuku, o galinis kairysis ratas - priekiniu dešiniuoju ratuku. Šį modelį pakartokite likusiems ratukams. Šis kaitaliojimo būdas padeda tolygiau paskirstyti visų ratų nusidėvėjimą.
Tobulų riedlentės ratų pasirinkimas
Tai trumpa santrauka, į ką reikėtų atsižvelgti perkant naujus riedlentės ratus:
- Dydis / skersmuo: Pasirinkite tinkamą ratų dydį, atsižvelgdami į savo riedlentės stilių ir pageidaujamą reljefą. Mažesni ratukai užtikrina judrumą ir reakciją, o didesni - stabilumą ir greitį.
- Kietumas (durometras): Pasirinkite tinkamą ratukų kietumo (durometro) klasę, atsižvelgdami į tai, kokiu paviršiumi riedate, ir į savo asmeninius pageidavimus dėl sukibimo ir slydimo. Minkštesni ratukai užtikrina didesnį sukibimą ir amortizaciją, o kietesni - didesnį greitį ir ilgaamžiškumą.
- Forma ir kontakto plotas: Įvertinkite ratukų formą ir kontakto plotelio (važiavimo paviršiaus) dydį. Siauros kontaktinės aikštelės pasižymi didesne reakcija ir geriau tinka triukams, o platesnės kontaktinės aikštelės užtikrina didesnį sukibimą ir stabilumą.
Peržiūrėkite mūsų vadovą ir gaukite daugiau patarimų apie viską, kas susiję su riedlentės ratukais:
Kaip sužinoti, kokio dydžio riedlentę įsigyti?
Rinkdamiesi tinkamą riedlentės denio dydį, visada įsitikinkite, kad plotis atitinka jūsų pėdas ir pageidavimus, nes denio plotis turi didelę įtaką tam, kaip jaučiatės važiuodami riedlente. Remdamiesi dydžių lentele, galite nustatyti, ar pagal savo batų dydį tinkama mažesnė, ar platesnė riedlentė. Jei denis per siauras, jis gali jaustis nestabilus, o jei per platus, gali pablogėti manevringumas. Bendra taisyklė: jei nešiojate 45 dydžio ar didesnius europietiškus batus, rinkitės bent 8 colių pločio denį, kad būtų lengviau tinkamai nusileisti atliekant triukus.
Svarbu pažymėti, kad riedlentės denio dydžio pasirinkimo svarbūs veiksniai yra jūsų važiavimo riedlente stilius ir asmeniniai pageidavimai. Tiems, kurie daugiausia dėmesio skiria riedlentei baseine arba vertikaliai riedlentei, greičiausiai bus priimtinesnė platesnė denio danga, nei rekomenduojama lentelėje.
Riedlentės plotis | Rekomenduojamas amžius | Batų dydis JAV | Batų dydis JK | Batų dydis ES |
6.5" | 3 - 5 | 6C - 11C | 5Y - 10Y | 23 - 28 |
6.75" | 3 - 5 | 7C - 11C | 6Y - 10Y | 24 - 28 |
6.825" | 4 - 6 | 9C - 12C | 8Y - 11Y | 26 - 30 |
7.0" | 5 - 7 | 10C - 1 | 9Y - 12Y | 28 - 32 |
7.125" | 6 - 8 | 11C - 2 | 10Y - 1 | 29 - 33 |
7.25" | 7 - 9 | 12C - 3 | 11Y - 2 | 30 - 34 |
7.375" | 8 - 10 | 13C - 4 | 12Y - 3 | 31 - 35 |
7.5" | 9 - 11 | 1 - 6 | 13Y - 5 | 32 - 38 |
7.625" | 10 - 12 | 2 - 7 | 1 - 6 | 33 - 39 |
7.75" | 12 - 14 | 4 - 9 | 3 - 8 | 35 - 42 |
7.875" | 12 - 14 | 4 - 9 | 3 - 8 | 35 - 42 |
8" ir daugiau | 14 ir daugiau | 9 ir daugiau | 8 ir daugiau | 42 ir daugiau |
Žr. visą mūsų vadovą: