Fitneso pačiūžų pirkimas
Ieškodami fitneso riedučių, turite turėti omenyje 3 dalykus: Turėtumėte rinktis maždaug vienu europietišku arba puse Jungtinės Karalystės dydžio didesnius riedučius nei įprasti batai, atsižvelgti į ratukų dydį ir apsvarstyti, ar norite minkštos, ar kietos avalynės.
Žiūrėkite šį vaizdo įrašą, kuriame greitai supažindinsime jus su svarbiausiais dalykais, kuriuos turite žinoti prieš įsigydami pirmąją pramoginių ar fitneso riedučių porą.
Fitneso riedučiai vienodai tinka tiek treniruotėms, tiek laisvalaikiui, jais galima maloniai ir lengvai važiuoti. Jie gerai žinomi dėl gero prigludimo ir didelio patogumo, be to, jie yra pralaidūs orui ir gerai jaučiasi ant kojų, todėl čiuožti galėsite lengvai. Fitneso riedučiais gali naudotis įvairaus amžiaus žmonės - tiek vaikai, tiek vyresnio amžiaus žmonės.
Fitneso riedučiai - sveiki ir socialūs
Fitneso riedučiai - tai smagus būdas deginti kalorijas, o į plaučius patekti gryno oro. Be to, tai puiki socialinė veikla su šeima, draugais ar partneriu.
Daugelis gydytojų netgi rekomenduoja riedučius kaip alternatyvą bėgimui, jei turite problemų su keliais, nes važiuodami riedučiais atliekate ilgus, slystančius judesius, kurie yra švelnesni keliams, palyginti su smūgiais, patiriamais bėgant. Be to, vis tiek galėsite maloniai praleisti laiką gamtoje.
Pramoginių riedučių yra įvairių modelių ir konstrukcijų, todėl galite rasti sau patinkančią porą.
Treniruočių riedučių ratukai
Ratukų dydis
Ratuko dydžio pasirinkimas priklauso nuo atstumo, kurį norėtumėte įveikti.
- Ilgesniems atstumams (pvz., maratonui ar įprastoms treniruotėms) turėtumėte naudoti didesnius ratukus. Taip bus lengviau išlaikyti greitį ir sunaudosite mažiau energijos. Rekomenduojame rinktis 90-100 mm skersmens arba net 110 mm skersmens ratus.
- Trumpesnėms distancijoms (pvz., važiuojant mieste) turėtumėte naudoti mažesnius ratus. Taip jūsų riedučiai taps manevringesni, jums bus lengviau sustoti ir apsisukti. Rekomenduojame rinktis 80-84 mm dydžio ratukus.
Ratukų kietumas
Ratuko kietumas žymimas raide A. Fitneso riedučiams tinkamas kietumas yra 78-85A.
- Kuo didesnis A skaičius, tuo ratukai kietesni.
- Kuo mažesnis A skaičius, tuo ratukai minkštesni.
Ratuko kietmetris turi įtakos ratuko tarnavimo laikui, sukibimui su paviršiumi, greičiui ir amortizacijos poveikiui.
- Minkštesni ratai pasižymi geresniu sukibimu ir smūgių slopinimu, tačiau trumpesniu tarnavimo laiku ir mažesniu greičiu.
- Kietesni ratai yra ilgaamžiškesni ir didesnio greičio, bet mažiau sukibimo ir smūgių slopinimo.
Perskaitykite mūsų vadovą " Ratų terminų paaiškinimai", jei norite daugiau sužinoti apie riedučių ratus.
Guoliai
Norint užtikrinti, kad jūsų riedlentės veiktų kuo geriau, svarbu tinkamai elgtis su guoliais. Tai reiškia:
- kiek įmanoma venkite vandens ir drėgmės.
- Venkite smėlio ir purvo.
Guolis yra riedlentės viduje esantis komponentas, svarbus riedlentės gebėjimui suktis. "SkatePro" paprastai guolius nurodome pagal ABEC skalę, kuri apibrėžia guolio tikslumą.
- Kuo aukštesnė ABEC skalė, tuo didesnis tikslumas ir mažesnis pasipriešinimas riedėjimui - dėl to lengviau išlaikyti greitį ir taip gauti geresnį riedėjimą.
Rekomenduojame pirkti iš pripažinto prekės ženklo, o ne vien tik orientuotis į ABEC reitingą, nes guolio kokybę lemia ne pati ABEC, o keli parametrai kartu. Tai reiškia, kad vieno prekės ženklo ABEC 5 guolis iš tikrųjų gali būti geresnio riedėjimo nei kito prekės ženklo ABEC 7 guolis. Jei norite išsamiau susipažinti su guoliais, galite perskaityti mūsų vadovą " Guolių pirkimas".
Batai ir įdėklai
Minkšti batai ir kieti batai
Ar rinksitės minkštus, ar kietus batus/apavą, priklauso nuo jūsų skonio.
- Minkšti batai / avalynė paprastai yra patogesni ir gerai vėdinami.
- Kieti batai / karkasas paprastai yra stabilesni ir užtikrina geresnę kontrolę.
Įklotai
Kai kurioms pačiūžoms galite įsigyti atskirą įdėklą (vidinį batą), kad batai būtų patogesni. Tačiau fitneso riedučių atveju to paprastai nereikia, nes jie jau nuo pat pradžių yra suprojektuoti su patogiu įdėklu, užtikrinančiu didelį komfortą - tai, kuo jie jau gerai žinomi.
Moterų ir vyrų riedučiai
Inlinai dažnai skirstomi į moteriškus ir vyriškus modelius, tačiau paprastai nėra jokio kito skirtumo, išskyrus vizualinį dizainą. Tačiau kai kurie prekių ženklai sukūrė modelius, skirtus būtent moterų ir vyrų kojoms. Jei norite įsigyti priešingos lyties fitneso riedučių porą iš mūsų interneto parduotuvės, maloniai kviečiame susisiekti su mumis ir gauti daugiau patarimų.
Dydis ir pritaikymas
- Visada perskaitykite jums siūlomą dydžio vadovą konkretaus gaminio puslapiuose, jei toks yra.
- Rinkitės maždaug vienu ES dydžiu didesnius batus nei įprastas jūsų batų dydis, nebent dydžio vadove nurodyta kitaip.
- Išbandykite pačiūžas maždaug 10-15 minučių. Išbandykite jas tik uždaroje patalpoje, jei norėtumėte jas grąžinti.
Turėtumėte galėti šiek tiek pajudinti kojų pirštus. Jie neturėtų liesti pačiūžų nosies. Jei jūsų riedučiai spaudžia jau nuo pat pradžių, jie skaudės tą akimirką, kai eisite ilgesnį kelią. Tačiau nepamirškite, kad po kurio laiko batai linkę šiek tiek išsiplėsti, o jei turite minkštą batą, jis išsiplės labiau nei kietas.
Žmonės, kurių pėdos plonos, dažnai renkasi tam tikrus modelius, pavyzdžiui, "K2" pačiūžas, nes jos jaučiasi tvirčiau apglėbusios pėdą. Kita vertus, tokius prekių ženklus kaip "Rollerblade" ir "Powerslide" dažnai renkasi platesnes pėdas turintys žmonės.
Kadangi riedučių pritaikymas yra asmeninis dalykas ir nėra vienodų pėdų, niekada negalite būti 100 % tikri, kad pirmieji išbandyti riedučiai puikiai tiks. Todėl turite išbandyti savo kelią - kaip ir su įprastais batais. Taip pat nepamirškite naudotis nurodytomis dydžių nuorodomis - jos jums labai padės.
Užsegimo sistema - sagtys ir raišteliai
Fitneso riedučiai dažnai turi užsegimo sistemą, kurią sudaro sagtys ir raišteliai. Kai kurie modeliai netgi turi specialią vielinę užsegimo sistemą, kai riedlentės priveržiamos sukant rankenėlę. Sagtys yra greitesnės nei raišteliai, be to, lengviau vėl pritaikyti tą pačią formą. Tačiau su raišteliais batą galite skirtingai priveržti išilgai pėdos.
Ar pasirinksite vieną, ar kitą užsegimo sistemą, yra asmeninių pageidavimų klausimas. Svarbiausia, kad išsirinktumėte pačiūžų porą su tokia užsegimo sistema, kuri užtikrintų tinkamą prigludimą, kad galėtumėte visiškai ir optimaliai valdyti savo inline pačiūžas.
Stabdžiai
Dauguma riedučių turi iš anksto sumontuotą stabdį. Jį galite perjungti į kitą riedlentę, jei norite stabdyti kita koja. Kadangi stabdžiai yra dėvima dalis ir kada nors susidėvės, rekomenduojame iš pat pradžių įsigyti papildomą porą.
Taip visada turėsite porą, paruoštą naudoti, taip pat išvengsite rizikos, kad stabdžiai nustos veikti. Tačiau pripažinti prekių ženklai paprastai ilgai siūlo to paties modelio stabdžius.
Rėmeliai
Fitneso riedučių rėmas dažnai gaminamas iš aliuminio karkaso, kuris yra standesnis ir stabilesnis, todėl užtikrina geresnį energijos perdavimą, palyginti su nailono / kompozito rėmu. Jei jums svarbu sutrumpinti rato įveikimo laiką sekundėmis, turėtumėte rinktis aliuminio rėmą. Tačiau jei planuojate naudoti inlinerį tik treniruotėms ir jaukiems pasivažinėjimams, nesvarbu, kurį pasirinksite.
Apsauga nuo slidžių
Visada rekomenduojame naudoti sertifikuotą apsaugos įrangą. Todėl rasite tik tokią įrangą, kuri buvo sertifikuota pagal EN 1078 normas. Be to, dauguma mūsų įrangos buvo papildomai išbandyta riedutininkų.
Rekomenduojame bent jau riedlentininko šalmą, nes jis papildomai apsaugo pakaušį, ir riešų apsaugas, nes kritimo metu dažniausiai naudojate rankas.
Atminkite, kad riedučių apsauga ne tik apsaugo jus, bet ir gali suteikti saugumo jausmą, suteikti daugiau drąsos išbandyti daugiau dalykų ir taip greičiau išmokti. O jei nukristumėte, jums nebūtų taip skaudu, kaip nukritus be apsaugos priemonių.
Peržiūrėkite mūsų platų treniruočių pačiūžų pasirinkimą
Jei vis dar turite klausimų,nedvejodami kreipkitės į mus dėl išsamesnės konsultacijos. Mūsų klientų aptarnavimo komanda visada pasiruošusi jums padėti :-).