Bėgimo slidžių pirkimo vadovas
Sveiki atvykę į mūsų bėgimo slidžių pirkimo vadovą. Gali būti sunku susigaudyti terminologijoje, susijusioje su bėgimo slidėmis, bet nesijaudinkite - mes supaprastinome pagrindinius dalykus. Naudodamiesi mūsų vadovu išsirinkti tobulas bėgimo slides bus paprasta.
Įsigyjant pirmąjį arba naują bėgimo slidžių komplektą, būtina atsižvelgti į kelis pagrindinius veiksnius. Pirmiausia mūsų bėgimo slidžių ekspertas Christianas rekomenduoja užduoti sau šiuos tris klausimus:
- Koks esate slidininkas? (mėgėjiškos ar orientuotos į sportinius rezultatus)
- Kur norite važiuoti? (trasose ar už jų ribų)
- Koks jūsų svoris ir ūgis? (Renkatės šiaurietiškų slidžių ilgį)
Jei jau žinote atsakymus į šiuos klausimus, galite nesunkiai rasti tinkamą porą, peržiūrėję visą mūsų siūlomų bėgimo slidžių asortimentą - tik būtinai suderinkite savo pasirinkimą su informacija, pateikta dydžių žinyne, kurį pateikiame prie kiekvieno konkretaus mūsų asortimento modelio.
Jei norite šiek tiek giliau pasinerti į bėgimo slidžių pasirinkimo pagrindus, padėsime jums šiomis temomis:
Kokio dydžio bėgimo slidžių man reikia?
Daug slidininkų prašo pagalbos, kad galėtų rasti tinkamo ilgio (arba dydžio) bėgimo slides. Tačiau naudotojo svoris yra bent jau toks pat svarbus kaip ir bėgimo slidžių ilgis. Kiekvienoms mūsų parduodamoms slidėms pateikiame konkretaus modelio dydžio lentelę, pagal kurią galite rasti jūsų ūgį ir svorį atitinkantį slidžių modelį.
Toliau pateiktose bėgimo slidžių dydžių lentelėse rasite nesudėtingus skaičiavimus, kurie padės nustatyti, kokio dydžio bėgimo slides rinktis.
|
|
---|---|
Stilius | Skaičiavimas |
Klasikinės XC slidės |
Jūsų ūgis nuo +20 iki +30 cm |
Slidinėjimo slidės |
Jūsų ūgis nuo +10 iki +15 cm |
|
|
---|---|
Stilius | Skaičiavimas |
Klasikinės XC slidės |
Slidininko ūgis nuo +5 iki +20 cm |
Slidinėjimo slidės |
Pradedantiesiems: Asmeninis ūgis -5 iki +10 cm Pažengusiems: Asmeninis ūgis nuo +5 iki +10 cm |
Kitos rekomendacijos dėl bėgimo slidžių ilgio ir svorio:
- Patyrę slidininkai dažniausiai renkasi ilgesnį ilgį
- pradedantiesiems rekomenduojama rinktis trumpesnius modelius.
- Jei esate lengvesni už daugumą savo ūgio žmonių, rinkitės trumpesnio diapazono slidę.
- Jei esate sunkesni už daugumą savo ūgio žmonių, rinkitės slidę iš aukštesnio diapazono.
Bėgimo slidžių tipai - klasikinės ir slidinėjimo slidės
Vienas pirmųjų skirtumų, su kuriais susidursite pradėję slidinėti, yra klasikinės ir slidinėjimo slidės. Šie du pagrindiniai bėgimo slidžių tipai skirti skirtingiems slidinėjimo stiliams ir jiems reikia skirtingų tipų slidžių. Prieš pradėdami išsamiau aptarti bėgimo slidžių savybes, panagrinėkime kiekvieną slidžių tipą.
KLASIKINĖS BĖGIMO SLIDĖS
Klasikinės bėgimo slidės skirtos tradicinei slidinėjimo technikai, kai slidininkai juda pirmyn atremdami smūgius atgal ir slysta. Šios slidės turi po pėda esančią smūgio zoną, kuri užtikrina sukibimą su sniegu. Sukibimą su kelio danga galima užtikrinti naudojant žuvies žvynelius, vašką, skirtą sukibimui su kelio danga, arba bėgimo slidėmis.
Slidės su oda kartais vadinamos slidėmis be vaško, nes joms nereikia vaško atraminėse zonose. Šis terminas gali atrodyti klaidinantis, nes slidėms su oda vis tiek reikia vaško slydimo zonose. Slidės be vaško yra populiarus pasirinkimas dėl puikių eksploatacinių savybių ir patogumo. Naudojant slides be vaško, nereikia vargti nuimant ir tepant atraminį vašką. Tai reiškia, kad sutaupysite laiko ir papildomų išlaidų vaškavimo priemonėms. Vaškuojamas slides renkasi entuziastai, kurie vertina galimybę kruopščiai reguliuoti slidžių sukibimo ir slydimo zonas. Šie slidininkai skiria laiko, kad jų slidės būtų puikiai pritaikytos konkrečioms sąlygoms, su kuriomis jie susidurs slidinėdami.
Klasikinės slidės rekomenduojamos pradedantiesiems slidininkams dėl jų stabilumo ir patogumo slidinėjant sutvarkytomis trasomis. Nesvarbu, ar žengiate pirmuosius žingsnius į bėgimo slidėmis pasaulį, ar mėgaujatės neskubria kelione trasomis, klasikinės slidės yra tai, ko ieškosite. Klasikinių slidžių taip pat galima įsigyti į našumą orientuotų ir varžyboms skirtų modelių, skirtų slidininkams, siekiantiems didesnio greičio, vikrumo ir tikslumo trasose.
Peržiūrėkite mūsų klasikinių bėgimo slidžių pasirinkimą.
SLIDINĖJIMO SLIDĖS
Slidės skirtos čiuožimo technikai, kuriai būdingas judėjimas iš šono į šoną, panašus į čiuožimą ant ledo ar riedslidėmis. Slidės yra plokščio ir siauro profilio, todėl leidžia efektyviai slysti ir atlikti galingus žingsnius. Skirtingai nuo klasikinių slidžių, slidės neturi atatrankos zonos po kojomis; vietoj to slidininkai judesį į priekį sukuria stumdamiesi kampu ir judėdami į šoną. Trumpai tariant: ilgas slydimas ir jokios atatrankos zonos.
Slidinėjimas su riedlentėmis paprastai vyksta ne klasikinėmis trasomis, o lygiomis, paruoštomis trasomis. Lyginant su klasikiniu slidinėjimu, šoniniai judesiai slidinėjant yra sudėtingesni, todėl slidinėjimas slidėmis mažiau tinka pradedantiesiems.
Peržiūrėkite mūsų siūlomų čiuožimo slidžių pasirinkimą.
BEKELĖS SLIDĖS
Bekelės slidės skirtos ilgesniems ar trumpesniems atstumams įveikti bekelėje, paprastai jos yra platesnės konstrukcijos, todėl tinkamos slidinėti ne sutvarkytose trasose. Šio tipo slidės sukurtos taip, kad gerai veiktų kintančioje vietovėje ir įvairiomis sniego sąlygomis - nuo minkšto puraus iki kieto ar apledėjusio paviršiaus.
Platesnė slidžių konstrukcija užtikrina geresnį plūdrumą, todėl jūsų kūno svoris pasiskirsto didesniame paviršiaus plote ir sumažėja rizika įgriūti į sniegą. Backcountry slidės turi atramines zonas, skirtas kopti į kalną, jos būna su vašku ir be vaško. Daugelis bekelės slidžių turi plieninius kraštus, kurie užtikrina sukibimą su apledėjusiu sniegu ir pagerina bendrą kontrolę bei stabilumą nusileidimo metu.
Išnagrinėkite mūsų siūlomų bekelės slidžių pasirinkimą.
Bėgimo slidžių išlenkimas ir lankstumas
Išlenkimas reiškia į viršų kylantį išilgai slidės, kai ji stovi ant lygaus paviršiaus. Kuo didesnis slidžių išlenkimas, tuo mažiau atatrankos zona trukdo slidžių slydimui, todėl slidės ilgiau slysta ir yra greitesnės.
Slidės su dideliu išlenkimu yra jautresnės ir pritaikytos važiuoti greitai, tačiau tai daroma manevringumo sąskaita. Slidę su dideliu išlenkimu sunkiau pasukti, nes abiejuose slidės galuose yra po sąlyčio su sniegu tašką. Sumažinus išlenkimą, pasukti lengviau, nes posūkio taškas atsiduria vidurinėje slidės dalyje.
Išlenkimo lygis turi didelę įtaką slidės savybėms, todėl tinkamą išlenkimo lygį lemia ir slidinėjimo rūšis, ir jūsų įgūdžių lygis.
Paprastai klasikinių slidžių, rekomenduojamų pradedantiesiems arba mėgėjiškai slidinėjantiems, išlenkimas būna ne toks ryškus. Ir atvirkščiai, modeliai, skirti vidutinio ir pažengusiems slidininkams ir orientuoti į našumą, dažnai pasižymi didesniu išlenkimu.
Slidžių išlenkimas, palyginti su klasikinėmis slidėmis, nėra toks ryškus, tačiau jos vis tiek yra pakankamai išlenktos, kad slidininko svoris tolygiai pasiskirstytų ant visos slidės. Šis mažesnis išlenkimas palengvina šoninius atstūmimus slidinėjant, todėl pagerėja manevringumas ir našumas ant sniego. Dėl to, kad nėra sukibimo zonos, sumažintas slidžių išlenkimas nesumažina jų greičio slydimo metu.
BĖGIMO SLIDŽIŲ IŠLINKIMAS
Lankstumas - tai slidžių išlenkimo standumas, kuris turi didelę reikšmę slidžių greičiui ir posūkio savybėms. Minkšto lenkimo slidėms reikia mažiau jėgos, kad sukibtų su minkštu sniegu, be to, jos lengviau sukasi. Ir atvirkščiai, standesniu išlenkimu gali būti sunkiau manevruoti minkštu sniegu, todėl slides labiau pageidautina naudoti ant kieto sniego ir važiuojant didesniu greičiu.
Daugumai slidininkų gilintis į slidžių išlenkimo ir lankstumo niuansus nėra būtina. Paprastai pakanka pasirinkti slidę, pritaikytą jūsų pageidaujamam bėgimo slidėmis stiliui, įgūdžių ir patirties lygiui, taip pat jūsų svoriui ir ūgiui. Taip elgdamiesi užtikrinsite sklandų ir malonų slidinėjimą, nereikės per daug galvoti apie technines detales.
Jei vis dar abejojate, kokias bėgimo slides pirkti, kviečiame susisiekti su mumis.