Freeskates pirkimo vadovas
Norėdami išsirinkti geriausias laisvąsias riedučių riedlentes, turite rasti riedlenčių porą, kuri atitiktų jūsų stilių ir paviršius, kuriais riedate. Šiame vadove apžvelgsime pagrindinius miesto riedučių ir laisvojo stiliaus riedlenčių aspektus, kad padėtume jums rasti tobulą laisvųjų riedučių porą, atitinkančią jūsų stilių ir tikslus.
Nesvarbu, ar norite sužinoti apie miesto inline riedlentes, ar apie tai, dėl kokių savybių laisvojo stiliaus slalomo riedlentės yra judresnės, tikimės, kad toliau pateiktuose skyriuose rasite atsakymus į visus su laisvosiomis riedlentėmis susijusius klausimus.
Apžvalga
Apžvalga
Kokios yra geriausios laisvosios riedučių riedlentės pradedantiesiems?
Jei esate pradedantysis laisvojo čiuožimo entuziastas, turėtumėte įsigyti universalių laisvųjų riedučių porą, kuri leistų išbandyti įvairius šio sporto stilius. Kai darysite pažangą, jūsų pasirinkimą greičiausiai lems konkretus stilius, kuriuo norite užsiimti. Toliau pateikiami patarimai yra bendro pobūdžio ir skirti pradedantiesiems, kurie domisi tokiais riedlenčių čiuožimo stiliais kaip laisvasis čiuožimas, laisvasis važiavimas, laisvasis stilius ir slalomas.
Rinkdamiesi inline riedučius freeskates atkreipkite dėmesį į šias savybes:
- Patogūs įdėklai: Kokybiški įdėklai su geru paminkštinimu ir ventiliacija yra labai svarbūs čiuožiant ilgesnį laiką. Ieškokite drėgmę praleidžiančių ir kvėpuojančių medžiagų, kad kojos išliktų vėsios ir patogios.
- Efektyvi sagčių sistema: Saugi, reguliuojama sagčių sistema užtikrina, kad jos gerai priglustų, todėl galėsite maksimaliai kontroliuoti ir išlaikyti stabilumą. Suderinus sagtis, raištelius ir dirželius galima tiksliai sureguliuoti.
- Batai: Laisvajam čiuožimui rekomenduojami tvirti kieti batai. Kieti batai yra patvarūs, standūs ir atsparūs smūgiams, be to, jie puikiai atstoja kulkšnis, o tai padeda išlikti stabiliems. Be to, kieti batai paprastai yra jautresni nei minkšti batai.
- Kulkšnies atrama: Kad išvengtumėte traumų ir atlikdami triukus išlaikytumėte kulkšnis tiesias, būtina įsigyti pačiūžas su tinkama kulkšnies atrama.
- Ratukų dydžiai: Idealiu atveju reikėtų rinktis 80 arba 90 mm ratukus, nes jie suteiks daugiau stabilumo. Su didesniais ratukais svorio centras yra aukščiau, todėl riedučius sunkiau valdyti.
- Ratukų kietumas: Paprastai minkštesni ratukai laikomi lengvesniais pradedantiesiems. Jie geriau sukimba su nelygiu paviršiumi ir sugeria paviršiaus, kuriuo čiuožiate, vibracijas.
Atsižvelkite į pirmiau minėtas taisykles, kai naršysite mūsų siūlomus laisvojo riedulio riedučius. Be to, gaminius galite filtruoti pagal įgūdžių lygį, kad matytumėte tik jūsų lygiui rekomenduojamus modelius.
Kas yra miesto riedlentės?
Miesto riedlentės, dar vadinamos gatvės riedlentėmis, - tai greitas ir stilingas judėjimas mieste. Jis apima šokinėjimą per kliūtis, nusileidimą laiptais ir sklandų judėjimą miesto peizaže. Nors šis sportas turi bendrų elementų su agresyviuoju čiuožimu, pavyzdžiui, laiptų daužymu ir važiavimu sienomis, jis neapima šlifavimo. Miesto laisvosios riedlentės nėra pritaikytos triukams, susijusiems su bėgiais, tačiau jos puikiai tinka dinamiškam ir intensyviam čiuožimui.
Kokios yra geriausios miesto riedučių riedučiai?
Miestų riedlentėms reikia tvirto bato, kad būtų patvarios, ir tvirto rėmo, kuris atlaikytų smūgius. Kadangi riedučius nešiojate ilgą laiką, labai svarbu, kad jie būtų patogūs. Ieškokite riedučių su gerai paminkštintais įdėklais, kurie užtikrintų ir patogumą, ir atramą.
Kokie ratukai geriausiai tinka čiuožti mieste?
Miesto riedučių ratai skirti greičiui ir vikrumui, o jų skersmuo paprastai svyruoja nuo 80 mm iki 110 mm. Jei čiuožiate mieste dideliais atstumais, didesni ratai padės išlaikyti greitį ir pagreitį, o mažesni ratai padės geriau kontroliuoti situaciją. Atlikdami triukus, greičiausiai patogiau jausitės naudodami 100 mm ratukus nei 110 mm.
Miesto riedučių ratukų kietumas svyruoja nuo 82A iki 88A. Jei čiuožiate vietovėje, kurioje yra nelygus ir šiurkštus paviršius, minkštesni ratukai suteikia pranašumą, nes sugeria daugiau vibracijos.
Sužinokite daugiau apie riedučiams skirtus ratukus:
- Daugiau informacijos apie riedučių ratukus: Išsamus riedučių ratukų vadovas
- Parduotuvė "Freeskate" ratukai
Kas yra laisvasis čiuožimas?
Laisvojo stiliaus čiuožimas - tai tikslūs ir techniški judesiai, įskaitant sukinius, šuolius ir slydimus. Daugiausia laisvojo stiliaus čiuožimas vyksta ant lygaus pagrindo, dažnai naudojamos kūgių linijos, per kurias čiuožėjas turi pervažiuoti įvairiais rakursais.
Laisvojo stiliaus čiuožimas
Laisvojo stiliaus riedlenčių čiuožime labai svarbus srautas. Tai reiškia gebėjimą sklandžiai pereiti iš vieno judesio į kitą išlaikant kontrolę ir pusiausvyrą. Laisvojo stiliaus čiuožimas dažnai primena dailųjį čiuožimą, o patyrę laisvojo stiliaus čiuožėjai atrodo tarsi pakibę virš žemės.
Kas yra slalomas?
Slalomo čiuožimas - tai disciplina, kurioje daugiausia dėmesio skiriama greitam ir tiksliam čiuožimui tarp kūgių. Tam reikia vikrumo, pusiausvyros ir puikaus darbo kojomis. Slalomui naudojamos čiuožyklos paprastai turi mažesnius ratukus ir trumpesnį rėmą, kad būtų manevringesnės.
Kokios yra geros slalomo pačiūžos?
Renkantis slalomo čiuožyklas, trumpesnis rėmas ir mažesni ratukai yra būtini, kad jos būtų judrios.
Pažengę slalomo riedlentininkai renkasi ratukus su akmeniniais ratukais, kai du centriniai ratukai yra didesni už priekinius ir galinius. Tokia sąranka pagerina manevringumą ir padeda atlikti triukus. Tačiau pradedantiesiems sunku valdyti suplanuotus ratus, todėl sunkiau išmokti pagrindinių judesių.
Jei esate pradedantysis, daugumą laisvųjų riedučių galima naudoti slalomo čiuožimui, tačiau įgiję daugiau įgūdžių galite pradėti tyrinėti funkcijas, kurios pagerina tikslumą ir valdymą. Akmeninis riedlentės pagrindas labai pagerins jūsų sklandumą važiuojant slalomo riedslidėmis. Kitas svarbus aspektas yra įdėklas - pažengę čiuožėjai dažnai renkasi įmontuotus įdėklus, nes jie užtikrina didesnį tikslumą ir reakciją.
Miesto čiuožimas ir laisvojo stiliaus čiuožimas
Miesto čiuožimas ir laisvojo stiliaus čiuožimas turi daug panašumų, todėl pamatysite, kad jų nereikia griežtai skirstyti.
Miesto riedlentės daugiausia dėmesio skiria miesto kliūtims ir įvairioms vietovėms įveikti. Jei užsiimsite miesto riedlenčių sportu, greičiausiai teks šokinėti, riedėti laiptais žemyn arba manevruoti ankštose erdvėse. Miesto čiuožimas apjungia tiek fitneso, tiek agresyvaus čiuožimo elementus.
Kita vertus, laisvojo stiliaus čiuožimas yra labiau susijęs su grakštumu ir tikslumu. Galvokite apie tai kaip apie šokį ant ratų, kurio judesiai turi būti sklandūs ir elegantiški. Laisvojo stiliaus čiuožimas kartais beveik tapatinamas su slalomo čiuožimu.
Nors šie stiliai daugeliu atžvilgių sutampa, čiuožimas mieste labiau susijęs su važinėjimu per miestą ir kūrybišku jo architektūrinių ypatybių panaudojimu, o laisvasis stilius vyksta ant lygaus ir lygaus paviršiaus. Čiuožiant mieste reikia prasilenkti su eismu, o čiuožiant laisvuoju stiliumi - su kūgiais.
Ar jums labiau patinka greitas ir šiurkštus čiuožimas mieste, ar labiau traukia meniniai laisvojo stiliaus čiuožimo elementai? Atsakymai į šiuos klausimus padės pasirinkti, ką daryti ateityje, kai reikės atnaujinti savo laisvojo čiuožimo įrangą.
Ar turėčiau įsigyti 3 ar 4 ratų laisvąsias rieduokles?
Toliau pateikiame pagrindinių veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti sprendžiant, ar rinktis 3, ar 4 ratų riedučius, apžvalgą:
- Visada keturratės pradedantiesiems: Keturių ratų riedučiai užtikrina didesnį stabilumą, todėl jie yra geresnis pasirinkimas pradedantiesiems riedutininkams.
- Triratukų privalumai: Trijų ratų riedlentės suteikia reikšmingų privalumų labiau patyrusiems riedlentininkams. Jų trumpesnė ratų bazė pagerina manevringumą, todėl riedlentininkai gali daryti staigesnius posūkius ir lengviau atlikti triukus. Be to, ant jų galima sumontuoti didesnius ratus, o tai puikiai tinka norintiems įveikti atstumą.
- Ratų dydis: Tai padeda pasiekti didesnį greitį, o kartu užtikrina gerą judrumą. Tai ypač naudinga patyrusiems riedlentininkams, norintiems pagerinti savo rezultatus.
Ar rinktis 3, ar 4 ratų riedučius - tai ne teisinga, ar ne, o stiliaus ir pageidavimų klausimas.
Ar laisvojo čiuožimo riedlentėms geriau naudoti riedlentes su akmenimis?
Patyrusiems laisvojo stiliaus riedlentininkams ratukai gali pakeisti žaidimo taisykles. Šioje konfigūracijoje priekiniai ir galiniai ratukai yra šiek tiek mažesni už viduriniuosius, taip sukuriama išlenkta ratų bazė, kuri pagerina manevringumą.
Tačiau pradedantiesiems riedutininkai gali jaustis nestabilūs ir sunkiau valdomi, todėl sunkiau išmokti pagrindinių technikų. Jei tik pradedate, plokščių ratų komplektacija užtikrins didesnį stabilumą ir paprastesnį naudojimą, todėl galėsite įgyti pasitikėjimo savimi prieš pereidami prie rokiruotės komplektacijos.
Pažvelgę į skirtingų modelių rėmų tipus, pastebėsite, kad kai kurios pačiūžos yra "rokerinės". Tai reiškia, kad priekinius ir galinius ratukus galite perkelti į aukštesnę padėtį ir taip padidinti judrumą. Taip pat galite pasiekti rokerišką sąrangą, jei ratukus suksite taip, kad išoriniai ratukai susidėvėtų greičiau nei centriniai.
Naujų laisvojo riedulio riedlenčių priežiūra
Kad jūsų laisvosios riedučiai veiktų kuo geriau, reikia atkreipti dėmesį į keletą dalykų. Po tam tikro laiko važinėjimo riedlentėmis turėsite pakeisti riedlenčių ratukų padėtį rėmeliuose ir juos apversti, kad jie tolygiai dėvėtųsi iš abiejų pusių. Ratukų sukeitimas yra sritis, kurioje dauguma riedutininkų susikuria savo pageidavimus ir tvarką, tačiau būtinai peržiūrėkite mūsų vadovą, jei nežinote, kaip pradėti.
Taip pat turime vadovų, kaip valyti ir tepti guolius bei atlikti bendrąją riedučių priežiūrą, įskaitant tai, kaip juos plauti ir išvengti smirdančių įdėklų.
Laisvųjų riedučių dydžio nustatymo vadovas
Kad laisvojo čiuožimo riedlentės būtų sklandžios ir patogios, rinkdamiesi tinkamą dydį vadovaukitės šiais patarimais:
- Žr. dydžio vadovą: Pasidomėkite dydžio vadovu, kuris pateikiamas kiekvieno gaminio puslapyje, kad užtikrintumėte, jog jis puikiai tiks.
- Priderinkite savo batų dydį: Pasirinkite panašų į savo įprastą batų dydį, kad būtų patogiau.
- Rinkitės prigludusį apavą: Pasirinkite tvirtą, prigludusią avalynę, kad čiuoždami geriau kontroliuotumėte ir išlaikytumėte stabilumą.
Slidžių apsaugos svarba
Primygtinai rekomenduojame naudoti sertifikuotas apsaugos priemones, kad būtų užtikrintas aukščiausias saugumo ir patvarumo lygis. Mūsų "SkatePro" apsauginė įranga atitinka EN 1078 standartus ir buvo griežtai išbandyta patyrusių riedlentininkų. Dėvėdami kokybiškas apsaugas ne tik būsite saugūs, bet ir padidinsite pasitikėjimą savimi, kad greičiau išmoktumėte naujų triukų ir įvaldytumėte techninius įgūdžius, nes peržengdami savo galimybių ribas jausitės saugesni.